TechnologieMobilní telefony

Wifi 6: Co to je a jaké výhody přináší

Internetové připojení je něco, bez čeho se dnes prakticky neobejdeme. A jelikož se nápor na internet stále více zvyšuje, přichází se s více funkčními a praktičtějšími řešeními. A tím je také Wifi 6 – nový bezdrátový standard, který nabízí široké přenosové pásmo pro velký počet zařízení. Jinými slovy se jedná o inovaci, která by nyní měla mít své místo v každé domácnosti využívající internet.

Zařízení připojených k internetu je stále více

Spočítali jste někdy množství zařízení, které máte připojeno k internetu? V domácnosti je to stále více přístrojů, navíc pokud je rodina několikačlenná, množství napojených zařízení se zvyšuje. Jen u čtyřčlenné rodiny jsou to minimálně čtyři mobilní telefony, v průměru tři notebooky, také nějaký ten počítač, případně chytrá televize nebo herní konzole. A samozřejmě nespočetné množství hostů, kteří přijdou třeba jen na návštěvu během volného odpoledne.

Aby nedošlo k narušení internetového připojení, respektive k jeho zpomalení, pořízení nového Wifi je nutností. Wifi 6 totiž používá opravdu vysokorychlostní internet s širokým frekvenčním pásmem.

Wifi 6 v novém 5GHz pásmu

Wifi 6 je vlastně je novým řešením pohybujícím se v takzvaném 5 GHz pásmu. Toto písmo má v rámci Evropy k dispozici rovnou devatenáct vzájemně se překrytých kanálů, díky čemuž nabízí opravdu slušné internetové připojení, ať už je umístěn v kanceláři nebo doma.

Mobilní telefon s technologií wifi 6
Mobilní telefon s technologií wifi 6

Kam nový standard Wifi umístit?

Aby nebyla nijak narušená slibovaná rychlost internetu, je dobré umístit nový standard na poli internetového připojení doprostřed bytu, respektive jiné domácnosti či kanceláře. Router by se neměl ničím překrývat (umístění za lednicí nebo mikrovlnkou nepřichází v úvahu). Pokud se vám podaří odpojit od něj i nepotřebná zařízená, která už dlouhodobě nevyužíváte, můžete rychlost internetu zase o násobit.

Samozřejmě pravidelná aktualizace je klíčem k neustále rychlému internetovému připojení. Veškeré informace o pravidelné aktualizaci se obvykle nachází na webových stránkách výrobce daného Wifi připojení.

Jaké výhody Wifi 6 přináší?

Nový standard internetového připojení se prakticky ihned dostal do středu pozornosti aktivních uživatelů internetu. Důvodem je především seznam výhod, se kterými Wifi 6 přichází na trh. A využívání širokých kanálů je jen pomyslnou třešničkou na dortu. Wifi se dále chlubí tím, že:

  • Podporuje modulační schéma OFMDA pro zvýšení kapacity sítě.
  • Můžete komunikovat na vícero zařízení současně.
  • Má nízkou energetickou spotřebu.
  • Umožňuje dosáhnout maximální teoretické propustnosti.
  • Podpora beamformingu pro přesné směrování signálu z routeru do zařízení, která jsou připojena.

Trendy jsou neustále dopředu

Aktuální novinka v podobě Wifi 6 patří k posledním trendům na poli internetového připojení a těchto vymožeností. A je důkazem toho, že i zde dochází k proměňování trendů. Ty jdou prakticky neustále dopředu. Vždyť si to vezměme – ještě nedávno jsme používali pouze Wifi opakovač neboli extender. Dnes je nabídka zcela širší a internetové připojení kvalitnější i stabilnější. Nyní je otázkou, co přinese budoucnost.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..