Mobilní telefony

Nalepení ochranného skla: Jak na to?

Ať už doma máte nejnovější model nakousnutého jablka nebo starší Samsung, který však svou výkonností a funkčností předčí i novější telefony, ochranné sklo by na displeji smartphonu nemělo chybět. Proč? Protože i tomu nejopatrnějšímu člověku se může stát, že telefon spadne a displej praskne. Říká se tomu zákon schválnosti. Tak před ním buďte na pozoru a nalepte si na svého každodenního parťáka ochranné sklo, které zajistí opravdu prvotřídní ochranu.

Displeje jsou velice křehkou částí mobilního telefonu

Možná si říkáte, že kdyby náhodou telefon spadl, displej si vyměníte (tedy pokud praskne). Ve skutečnosti by vás toto uvažování mohlo velice rychle dostat na ulici. Displeje smartphonů jsou totiž velice křehké čili jejich roztříštění po pádu nebo jen ťuknutí o skříňku je velmi pravděpodobné. A následná výměna této části těla je opravdu drahou záležitostí. 

Na tom se shodují i odborníci, kteří říkají, že obrazovka chytrého mobilu vyjde na šest až osm tisíc. Takže opravdu nechcete co týden chodit do servisu a platit za výměnu takto křehké části svého telefonu. 

Když si nalepíte ochranné sklo

Ať už si na svého parťáka hledíte sebevíc, může se stát, že vám prostě upadne. Zákon schválnosti je nevyzpytatelný a před možnými scénáři vás ochranné tvrzené sklo může ochránit (respektive váš telefon). Bonusem je fakt, že tento tenký doplněk mobilního telefonu ani nejde poškrábat. Čili se o displej smartphonu nemusíte vůbec obávat.

Dalo by se říct, že nalepené sklo bude vždycky dobře vypadat. V obchodech s elektronikou vám ale mohou nabídnout i nalepení fólie, která ale není tak efektivní ochranou, navíc má tendenci se odlepovat. Tvrzené sklo je sázkou na jistotu, proto si pojďme prozradit, jak nalepení ochranného skla na mobil probíhá

Nejdříve si zvolte favorita

Než dojde k samotnému nalepení nebo znovu nalepení ochranného skla na mobil, musíte si jedno takové najít. Nabídky obchodů (Tvrzené skla – Alza) doslova přetékají jednotlivými modely, z nichž si stačí jenom vybrat. Vaši pozornost upněte na takové, které přesně korespondují s vaším smartphonem. Jen tak budete mít jistotu, že hezky obepne všechny části i zákoutí mobilu a poskytne požadovanou, spolehlivou ochranu. 

Každé balení je vždycky dodáváno i s příslušenstvím, které k nalepení skla budete potřebovat. Nejčastěji jím je pouze suchý a vlhký hadřík a také stěrka, kterou dokonale přitisknete ochranné sklo k displeji telefonu. 

Začínáme lepit

  1. Ze všeho nejdříve si mobilní telefon položte na rovný povrch a pomocí vlhčeného hadříku očistěte displej od prachu a usazených nečistot.
  2. Suchou alternativou pak displej vysušte (nesmí zůstat ani kousek displeje mokrý). 
  3. Dalším krokem bude sloupnutí krycí fólie z ochranného skla. Dejte si pozor, abyste se nedotkli lepící strany, na které by jinak zůstaly otisky prstů (a otisky prstů by pak byly tím, co by vám na displeji vadilo).
  4. Přiložte sklo k displeji (nejdříve vyrovnejte drobnosti, aby všechny otvory dosedaly na správné otvory v telefonu) a od středu na sklo přitlačte.
  5. Vzduchové bubliny se vytlačí stěrkou nebo pouze prsty.

Jak nalepovat folii?

Rozhodli jste se dát šanci klasické fólii? I když se jedná o méně efektivní ochranu, pro mnoho lidí je atraktivnější. Postupovat se bude prakticky stejně, jen si nejdříve odlepte a nalepte jednu část fólie, poté druhou. Vzniklé vzduchové bubliny se opět vytlačují stěrkou, případně prsty.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..