TechnologieMobilní telefony

Jak najít písničku podle textu

Zazněla dopoledne v rádiu písnička, kterou byste si nutně chtěli přidat do svého přehrávaného repertoáru? Jelikož hudbu jen stěží napodobíte čili vám nástroje typu Shazam jsou k ničemu, v hlavě vám neustále kolují slova refrénu, který byl tak chytlavý! A i ten vám může být nápomocný. Existují totiž programy, kterým stačí pár slov k tomu, aby rozpoznaly populární hit.

Pomocnou ruku podává Spotify

Jedinečnou funkci, kterou ocení ti, jimž už dlouhou dobu kolují v hlavě texty slýchaných písniček, nabízí například oblíbený přehrávač hudby Spotify. Nehledejte v ní žádné složitosti, stačí úryvek refrénu nebo textu písně vložit do vyhledávacího řádku a počkat, co vám aplikace nabídne. Obvykle to jsou skladby, které se textově shodují s uvedeným úryvkem.

Aplikace Spotify na mobilní zařízení
Aplikace Spotify na mobilní zařízení

Mimochodem, věděli jste, že tuto opravdu populární funkcí nabízí Spotify už řadu let? I když by si člověk řekl, že se jedná o přelomnou novinku, která musí být stará sotva pár dní, je s námi už od roku 2018. No, jen si představte, jak široký už jste mohli mít hudební repertoár, kdybyste o funkci věděli dříve! Nevadí, nyní bude funkce bezesporu využívaná velmi aktivně.

Internetové vyhledávače jsou také cestou

Kromě Spotify však nabízí možnost určit song také internetový vyhledávač, jako je například Google. Stačí úryvek napsat do vyhledávacího pole a počkat, co nabídne. Obvykle se objeví odkaz na YouTube video, kde si můžete už identifikovanou píseň přehřát. Pokud je váš dotaz nejasný, nebo se v něm nachází chyby, nabídne vám Google adekvátní alternativu, kterou jste, podle něj, měli pravděpodobně na mysli.

Druhá zmíněná situace nastává v okamžiku, kdy do vyhledávacího pole zadáváte anglický text, kterým si tak úplně nejste jistí. Nemusíte se tak „trefit” do řádného znění slovíček a Google vám proto nabídne to, co jste podle něj měli na mysli.

YouTube to také umí

Zejména pokud si zřetelně a jasně pamatujete hlavně pár slov, můžete zkusit štěstí také na YouTube. Oblíbená streamovací platforma, která je plná hudby, filmů i dalšího videoobsahu, vám ráda nabídne možnosti, které se s úryvkem shodují.

Jak už bylo zmíněno, pokud si zřetelně a jasně pamatujete alespoň nějakou část skladby, je velmi pravděpodobné, že vám nabídne správnou skladbu. Nebo alespoň narazíte na písničku, která se vám může líbit třeba o chlup víc.

Shazam a Siri pro okamžité hledání písně

Abyste se však hledání písniček podle textu vyhnuli, řešením je okamžité hledání písničky v okamžiku, kdy ji zrovna slyšíte ve sluchátkách, v rádiu nebo jinde. Stačí zapnout aplikaci Shazam, která okamžitě rozpozná song, jenž právě slyší. Nebo je druhou možností Siri, kterou stačí jen požádat větou typu: „Hey Siri, what’s is name of this song?”

4.8/5 - (5 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..