TechnologieRecenze a testy

Jak vybrat nejlepší herní sluchátka v roce 2022

Hraní počítačových her je jednou z nejoblíbenějších aktivit dnešní moderní doby. U počítače nebo herní konzole tráví svůj čas nejen každý druhý muž, ale i děti či ženy, jež si z širokého výběru herních titulů najdou to, co je bude bavit. Aby však požitek ze hry byl stoprocentní, je zapotřebí vybrat nejlepší herní sluchátka, která nejen, že izolují hluk zvenčí, ale také zajistí dokonalý zvuk dané hrané hry. Otázkou zůstává, jak vybrat herní sluchátka?

Při výběru herních sluchátek jsou samozřejmě důležité recenze. V tomto případě se opravdu vyplatí přečíst si recenze na internetu, případně projít výsledky testů herních sluchátek. Výběr herních sluchátek vám ale usnadní i několik rad, podle kterých svá vysněná sluchátek vybrat. 

Provedení a připojení herních sluchátek

Dnes se můžete setkat se spoustou různých modelů herních sluchátek. Jednotlivé typy se liší svým provedením a připojením. Zatímco některá sluchátka jsou přímo na uši, jiná jsou okolo uší. V tomto případě se však rozhodujte podle vlastního uvážení. Každému hráči vyhovuje něco jiného. 

Co se týče zmiňovaného připojení, existují sluchátka bezdrátová a s drátem. Zpravidla se s drátovými sluchátky lépe hraje, jelikož se anuluje možná ztráta kvality při přenosu signálu. Ale opět je to otázkou vkusu a osobních preferencí. 

Herní sluchátka drátová HyperX
Herní sluchátka drátová HyperX

Výdrž sluchátek a jejich nabíjení

Jak již bylo zmíněno, existují drátová a také bezdrátová sluchátka. Zatímco drátová sluchátka vedou kromě zvuku také energii, bezdrátová vedou jenom zvuk a musí se tedy nabíjet. Pokud preferujete bezdrátová sluchátka, informujte se při jejich koupi o výdrži sluchátek a taktéž o jejich nabíjení. Většinou se nabíjí s pomocí praktického USB kabelu, ale jindy mají své nabíjecí kolébky či nabíjecí stanice.

Citlivost herních sluchátek

Při výběru herních sluchátek hraje roli i jejich citlivost čili jejich akustický výkon. Citlivost sluchátek najdete pod označením dB/Wm a platí, že čím vyšší hodnotu označení má, tím citlivější jsou sluchátka na signál vysílaný z přehrávače. Čili čím vyšší hodnotu citlivosti sluchátka mají, tím hlasitější zvuk můžete očekávat. 

Frekvenční rozsah herních sluchátek

Setkat se také můžete s frekvenčním rozsahem čili s hodnotou uvedenou v Hertzích. Jenže co frekvenční rozsah vlastně je? Jedná se o údaj odhalující, v jaké frekvenci sluchátka mohou hrát. Berte však tento údaj jenom jako orientační, protože v posledních letech se sluchátka testují s útlumem. Dokonce se může stát, že narazíte na sluchátka bez tohoto údaje. Není to dnes nic neobvyklého – jak již bylo zmíněno, je to dnes jen ryze orientační údaj. 

Herní sluchátka s mikrofonem

Co však jako hráči oceníte, tedy pokud hrajete on-line se svými přáteli, je mikrofon. Mikrofon má mnoho sluchátek přímo zabudovaný v sobě, jiné je však mají takzvané odnímatelné. Nejčastěji se setkáte s herními sluchátky se sklápěcím mikrofonem, ale oblíbené jsou i sluchátka s vysouvacím mikrofonem (to je praktičtější alternativa). 

Herní sluchátka s mikrofonem SteelSeries
Herní sluchátka s mikrofonem SteelSeries

Co u herních sluchátek oceníte

Mikrofon by se dal brát už za jakési příslušenství herních sluchátek. To u herních sluchátek rozhodně oceníte. Co oceníte taktéž, je skladnost. Zejména pokud cestujete, skladnost by měla být při výběru herních sluchátek prioritou. Stejně tak by neměla postrádat ochranný sáček nebo cestovní pouzdro. 

Zejména nadšení hráči chtějí, aby jejich sluchátka byla také stylová. Ti upřednostňují sluchátka s podsvícením nebo sluchátka měnící svou barvu. 

Nejlepší herní sluchátka do 1 000 Kč

HyperX CloudX Stinger Core

Herní sluchátka HyperX CloudX Stinger Core
Herní sluchátka HyperX CloudX Stinger Core

Nedovoluje vám finanční rozpočet investovat do příliš drahých herních sluchátek? Je vaše cenová hranice rovná jednomu tisíci? I do tisícovky najdete kvalitní herní sluchátka! To potvrzují například sluchátka HyperX CloudX Stinger Core, které do 1 000,- seženete. Mají uzavřenou konstrukci, tudíž hudba ve vašich uších bude zcela izolovaná. Hlavní předností těchto herních sluchátek je však efektivní mikrofon s potlačením šumu. Sedí jak platformě PC, tak na PlayStation 4 či Xbox ONE.

Parametry: herní sluchátka, rozsah 20–20 000 Hz, citlivost 99 dB, impedance 16 ohm, 3,5mm jack konektor, 1,3 m dlouhý kabel, pro Xbox One, 1,3m kabel, uzavřená konstrukce, flexibilní mikrofon s potlačením šumu, 40mm reproduktory

Nejlepší herní sluchátka do 1 500 Kč

Logitech G435 Lightspeed Black

Logitech G435 Lightspeed Black
Logitech G435 Lightspeed Black

Velkým benefitem těchto herních bezdrátových sluchátek je pohodlí. Sedí perfektně na úších a jejich nízká hmotnost, náušníky z paměťové pěny z nich dělají jedny z nejkomfortnějších sluchátek v této cenové kategorii. Jednoduchý retro design nebude překážkou na žádném herním nebo pracovním stole. Kvalitu zvuku je poměrně dobrá. Jen jsou zde o něco slabší basy. Větší nevýhodou těchto sluchátek je kvalita mikrofonu. Doporučujeme pro větší kvalitu raději použít jiný externí mikrofon nebo přeskočit do o něco dražší sluchátek, které zmiňujeme níže.

Parametry: bezdrátová herní sluchátka, frekvence 20 Hz až 20 kHz, citlivost 83 dB, impedance 45 ohmů, Bluetooth + LIGHTSPEED, integrovaný mikrofon, výdrž 18 hodin, 40mm měniče

Nejlepší herní sluchátka do 2 000 Kč

Razer BlackShark V2 X

 
Herní sluchátka Razer BlackShark V2 X
Herní sluchátka Razer BlackShark V2 X

Hledáte herní sluchátka do 2 000 Kč a nevíte, po kterých sáhnout? Jasnými favority jsou sluchátka Razer BlackShark V2 X, které disponují velice komfortními vyměnitelnými náušníky. Sluchátka ale poskytují nejen maximální pohodlí, taktéž skvělý zvuk. Zaručují, že neuslyšíte žádný okolní ruch díky pasivnímu tlumení. Jejich hlavní předností je také podpora prostorového zvuku 7.1. Hlasitost je možné ovládat přímo na sluchátcích. Kvalita mikrofonu je už zde o dost použitelnější než u předchozího modelu. Není to určitě strop, ale nemusíte se za nic stydět.

Parametry: herní sluchátka, frekvence 12 Hz až 28 kHz, citlivost 100 dB, impedance 32 ohmů, 3,5mm jack, 1,3m kabel, integrovaný mikrofon, náušníky z paměťové pěny, 50mm měniče, HyperClear Cardioid Mic pro vylepšené snímání hlasu, pasivní potlačení šumu, 7.1 prostorový zvuk

Nejlepší herní sluchátka do 2 500 Kč

HyperX Cloud Alpha Red

 
Herní sluchátka HyperX Cloud Alpha Red
Herní sluchátka HyperX Cloud Alpha Red

Kvalitní herní sluchátka najdete i do 2 500,- V této kategorii najdete například sluchátka HyperX Cloud Alpha Red, které se pyšní především svým dokonalým zvukem. Opět platí, že zvuk je izolován a že vás nevyruší ani hluk okolního prostředí. Součástí sluchátek je i v tomto případě odnímatelný certifikovaný mikrofon i kabel s ovládacím panelem. Sluchátka jsou pohodlná, mají kvalitní zvuk a velmi nízkou hmotnost. V této cenové relaci jsou našim jednoznačným doporučením.

Parametry: Vysoce kvalitní náhlavní headset Cloud Alpha, 50 mm reproduktory, frekvenční rozsah 13 Hz – 27 kHz, impedance 65 Ohmů, citlivost 98 dB, odnímatelný mikrofon, odnímatelný kabel s ovládáním, 3,5 mm jack konektor.

4.2/5 - (5 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..