Jak vybrat nejlepší herní sluchátka

Hraní počítačových her je jednou z nejoblíbenějších aktivit dnešní moderní doby. U počítače nebo herní konzole tráví svůj čas nejen každý druhý muž, ale i děti či ženy, jež si z širokého výběru herních titulů najdou to, co je bude bavit. Aby však požitek ze hry byl stoprocentní, je zapotřebí vybrat nejlepší herní sluchátka, která nejen, že izolují hluk zvenčí, ale také zajistí dokonalý zvuk dané hrané hry. Otázkou zůstává, jak vybrat herní sluchátka?

Při výběru herních sluchátek jsou samozřejmě důležité recenze. V tomto případě se opravdu vyplatí přečíst si recenze na internetu, případně projít výsledky testů herních sluchátek. Výběr herních sluchátek vám ale usnadní i několik rad, podle kterých svá vysněná sluchátek vybrat. 

Provedení a připojení herních sluchátek

Dnes se můžete setkat se spoustou různých modelů herních sluchátek. Jednotlivé typy se liší svým provedením a připojením. Zatímco některá sluchátka jsou přímo na uši, jiná jsou okolo uší. V tomto případě se však rozhodujte podle vlastního uvážení. Každému hráči vyhovuje něco jiného. 

Co se týče zmiňovaného připojení, existují sluchátka bezdrátová a s drátem. Zpravidla se s drátovými sluchátky lépe hraje, jelikož se anuluje možná ztráta kvality při přenosu signálu. Ale opět je to otázkou vkusu a osobních preferencí. 

Herní sluchátka drátová HyperX
Herní sluchátka drátová HyperX

Výdrž sluchátek a jejich nabíjení

Jak již bylo zmíněno, existují drátová a také bezdrátová sluchátka. Zatímco drátová sluchátka vedou kromě zvuku také energii, bezdrátová vedou jenom zvuk a musí se tedy nabíjet. Pokud preferujete bezdrátová sluchátka, informujte se při jejich koupi o výdrži sluchátek a taktéž o jejich nabíjení. Většinou se nabíjí s pomocí praktického USB kabelu, ale jindy mají své nabíjecí kolébky či nabíjecí stanice.

Citlivost herních sluchátek

Při výběru herních sluchátek hraje roli i jejich citlivost čili jejich akustický výkon. Citlivost sluchátek najdete pod označením dB/Wm a platí, že čím vyšší hodnotu označení má, tím citlivější jsou sluchátka na signál vysílaný z přehrávače. Čili čím vyšší hodnotu citlivosti sluchátka mají, tím hlasitější zvuk můžete očekávat. 

Frekvenční rozsah herních sluchátek

Setkat se také můžete s frekvenčním rozsahem čili s hodnotou uvedenou v Hertzích. Jenže co frekvenční rozsah vlastně je? Jedná se o údaj odhalující, v jaké frekvenci sluchátka mohou hrát. Berte však tento údaj jenom jako orientační, protože v posledních letech se sluchátka testují s útlumem. Dokonce se může stát, že narazíte na sluchátka bez tohoto údaje. Není to dnes nic neobvyklého – jak již bylo zmíněno, je to dnes jen ryze orientační údaj. 

Herní sluchátka s mikrofonem

Co však jako hráči oceníte, tedy pokud hrajete on-line se svými přáteli, je mikrofon. Mikrofon má mnoho sluchátek přímo zabudovaný v sobě, jiné je však mají takzvané odnímatelné. Nejčastěji se setkáte s herními sluchátky se sklápěcím mikrofonem, ale oblíbené jsou i sluchátka s vysouvacím mikrofonem (to je praktičtější alternativa). 

Herní sluchátka s mikrofonem SteelSeries
Herní sluchátka s mikrofonem SteelSeries

Co u herních sluchátek oceníte

Mikrofon by se dal brát už za jakési příslušenství herních sluchátek. To u herních sluchátek rozhodně oceníte. Co oceníte taktéž, je skladnost. Zejména pokud cestujete, skladnost by měla být při výběru herních sluchátek prioritou. Stejně tak by neměla postrádat ochranný sáček nebo cestovní pouzdro. 

Zejména nadšení hráči chtějí, aby jejich sluchátka byla také stylová. Ti upřednostňují sluchátka s podsvícením nebo sluchátka měnící svou barvu. 

Nejlepší herní sluchátka do 1000

HP Pavilion Gaming 400

Herní sluchátka HP Pavilion Gaming 400
Herní sluchátka HP Pavilion Gaming 400

Nedovoluje vám finanční rozpočet investovat do příliš drahých herních sluchátek? Je vaše cenová hranice rovná jednomu tisíci? I do tisícovky najdete kvalitní herní sluchátka! To potvrzují například sluchátka HP Pavilion Gaming 400, které do 1000,- seženete. Mají uzavřenou konstrukci, tudíž hudba ve vašich uších bude zcela izolovaná. Její hlasitost lze regulovat pomocí ovládacího kolečka. Hlavní předností těchto herních sluchátek je však efektivní mikrofon. Sedí jak platformě PC, tak na PlayStation 4 či Xbox ONE. 

Nejlepší herní sluchátka do 1500

HyperX Cloud Stinger Core 7.1

Herní sluchátka HyperX Cloud Stinger Core 7.1
Herní sluchátka HyperX Cloud Stinger Core 7.1

Kvalitní herní sluchátka najdete i do 1500,- V této kategorii najdete například sluchátka HyperX Cloud Stinger Core 7.1, které se pyšní především svým dokonalým zvukem. Opět platí, že zvuk je izolován a že vás nevyruší ani hluk okolního prostředí. Součástí sluchátek je i v tomto případě vestavěný mikrofon.

Nejlepší herní sluchátka do 2000

Dell Alienware 7.1. Headset AW510H Dark Side of the Moon

Herní sluchátka Dell Alienware 7.1. Headset AW510H Dark Side of the Moon
Herní sluchátka Dell Alienware 7.1. Headset AW510H Dark Side of the Moon

Hledáte herní sluchátka do 2000 a nevíte, po kterých sáhnout? Jasnými favority jsou sluchátka Dell Alienware 7.1. Headset AW510H Dark Side of the Moon, které disponují svým hlavovým mostem a velice komfortními náušníky z paměťové pěny. Sluchátka ale poskytují nejen maximální pohodlí, taktéž skvělý zvuk. Zaručují, že neuslyšíte žádný okolní ruch díky pasivnímu tlumení.

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..