Technologie

iPhone XR, XS, XS Max a Apple Watch 4: Známe detaily!

Dnes se podíváme blíže na událost, kterou žila velká část Ameriky jako je tomu vždy při uvedení nových produktů od společnosti Apple. Právě ta se konala 12. října 2018 ve Steve Jobs Theater s názvem Apple Special Event.

Tim Cook

Apple Watch S4

Po vtipném úvodním vstupu vchází na podium Tim Cook a hned z kraje představuje nové chytré hodinky Apple Watch 4. série a jejich užití v dnešním světě. Další parametry hodinek dále komentuje Jeff Williams, který zde hovoří hlavně o zdraví a nazval nový model chytrých hodinek “inteligentním strážcem vašeho zdraví”. Také v tomto ohledu se u nových Apple watch udělo změn nejvíce. Hodinky mají větší displej a jsou tenčí než u předchozího modelu.

Apple Watch 4 měření zdraví

Nový dvoujádrový 64bitový procesor S4 slibuje 2 krát větší výkon. Rychlejší a citlivější akcelerometr a gyroskop posouvají hranice v bezpečnosti, jelikož dokáží detekovat pády a nabídnou pak automatické přivolání první pomoci. Další poprask vyvolala funkce EKG. Inovativní prvek elektrokardiogramu, který stále zaznamenává srdeční činnost, kterou tak můžete následně dokonce i sdílet se svým doktorem. Baterie však na kapacitě nenabyla.

Apple Watch 4 mechanické kolečko

S novou řadou přichází i rozšíření o řemínky, kde bude ale nadále možné použít řemínky i ze starších modelů. Barevné varianty těla hodinek jsou pak stříbrné, zlaté a vesmírně šedé. Hodinky budou dostupné ve dvou verzích co se týče vybavení (GPS či GPS+cellular) a dvou variantách co se týče velikosti displeje (40mm a 44mm). Nový WatchOS 5 bude dostupný 17. září. Jeff nakonec uživatele ujistili o ochraně osobních dat, které nejsou nikde sdíleny. Slovo poté zase předal Timovi, který průběžně vstupoval mezi jednotlivé řečníky a krátkou upoutávkou tak přichystal podium pro hvězdu události- nový Iphone Xs, o kterém následně mluví Phil Schiller.

Apple Watch 4 EKG

V prodeji od 21.9.2018

Iphone Xs a Xs Max

Iphone XS a XS Max rozměr displeje

Phil se zabýval spíše technickými parametry, které jsou opět o kus dále. Mluvilo se současně o obou verzích, jelikož rozdíly jsou zde minimální. Hlavní rozdíl je zde pouze v rozměrech a ceně kterou si shrneme na konci článku. Verze Xs má 5.8 palcový displej a verze Xs Max pak 6.5 palcový displej. V obou případech se pak jedná o Super retina HD displej jako u předchozí verze avšak je zde vylepšení v podobě prozatím nejodolnějšího skla v mobilu vůbec a to s certifikací IP68 s kterým je možno potopit se do hloubky 2 metrů po dobu 60 sekund.

Iphone XS a XS Max profil

Výdrž baterie je pak navýšena opravdu jen opravdu o něco málo. Duální Fotoaparát s rozlišením 12 Mpx prošel přestavbou a s pokročilými funkcemi jako Smart HDR a bokeh mode jsou výsledné fotky a videa úchvatné.

Iphone XR, XS a XS Max zadní strana

Apple iPhone a výkon

O výkon se pak stará nový čip A12 Bionic jehož posléze přímo na konferenci testovali na nejnovějších titulech jako The elder scrolls blades, kterou představil Todd howard z games studia Bethesda a zároveň tímto sdělil předprodej této hry.

Na podium byl přizván David lee (zakladatel společnosti HomeCourt) a Steve Nash (dvojnásobný NBA MVP basketbalista síně slávy), kteří chtěli podpořit telefony jako pomocníky při sportu.

Iphone XR, XS a XS Max notifikační lišta

Dalším hostem byl Atli Mar- zakladatel Directive games. Zde se mluvilo hlavně o AR (rozšířená realita) hrách pro více hráčů s ukázkou arkádovky.

Zajímavým vstupem potom bylo zaměření společnosti Apple na ekologii výroby a recyklaci o které mluvila Lisa Jackson. Říkala, že jsou nyní velice pyšní na milník o který dlouhodobě usilovala a to, že nové sídlo Apple je 100% soběstačná díky slunečním panelům, ale mají před sebou další velké cíle a tou je hlavně recyklace. Také se zmínila o projektu Apple give a back, což by mělo fungovat jako výkup starých Iphonů.

Iphone XS a XS Max kamera

V prodeji od 21. září v České republice 28. září

Iphone XR

Iphone XR přední strana 2

Takřka v závěru přednášky byl představen nový Iphone XR jako třetí a doplňující model, který má být dostupnější verzí, avšak neméně ochuzenou. V zásadě levnější IPhone X s 6,1 palcovým Liquid Retina HD displejem. Poznávacím znakem je zde ochuzení v podobě duálního fotoaparátu. O záběry se tak postará pouze jeden fotoaparát s umělou inteligencí. Výhodou pak může být 6 barevných variant.

Iphone XR přední strana

V prodeji od 19. října

Apple iPhone a ceny

IPhone Xs v 64GB verzi se u nás bude prodávat za 29 990 Kč, 256GB za 34 490 Kč a 512GB za 40 490 Kč

IPhone Xs Max se v 64GB variantě bude prodávat za 32 990 Kč, 256GB za 37 490 Kč a 512GB za 43 490 Kč

IPhone Xr v 64GB verzi bude stát 22 490 Kč, 128GB 23 990 Kč a 256GB 26 990 Kč

Apple Watch 4 ve 40mm verzi budou stát 11 290 Kč, 44mm varianta bude startovat na 12 090 Kč

Závěrem eventu

Celou událost shrnul Tim velice nadšeně a zmínil chystaný update iOS 12 (plánovaný 17. září), nový HomePod, rozšířenou nabídku v Apple tv, nadcházející novinky z chytré domácnosti a nový update pro Macbooky jako vylepšené vyhledávání, bezpečnější ochrana soukromí či redesign app storu. Event se celkově nesl ve velmi příjemné atmosféře a po skončení přednášky byli hosté vyzváni k otestování nových produktů ve vedlejší místnosti. Nové zařízení od Apple se nám celkově líbí avšak rýpnout do cenovky si musíme.

Co vše můžete mít místo Iphone XS Max

Zdroj: Apple.com

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Jeden myslel na “iPhone XR, XS, XS Max a Apple Watch 4: Známe detaily!

  • Já mám už víc jak tři roky iPhone X a ten teda pořád šlape jako hodinky. Jediný zádrhel byl, že mi před týdnem spadl ze schodů a displej to samozřejmě nepřežil. Jo, hold za blbost a neopatrnost se platí.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..