Technologie

Elektrické skůtry si nyní proráži cestu do celého světa

Takřka přes noc se v Kalifornii začaly objevovat stovky elektrických skútrů po nedávném úspěšném Startupu společnosti Bird Rides. Ta měla za cíl vybrat od investorů 300 mil. dolarů. Celkově společnost Bird získala od založení v dubnu 2017 již 418 mil. dolarů. A v tuto chvíli je oceněna již na 2 miliardy. Tato společnost, která pronajímá elektrické skútry prostřednictvím mobilní aplikace, již zahájila činnost v 15 městech a plánuje přidat dalších 7 za několik dní. Nyní také najímá tým v Evropě pro potencionální podnikání v této oblasti.

„V současné době je to obrovská příležitost a zodpovědnost mít takový vliv na dopravu, říká VanderZanden. Jsme inovátory na trhu s elektrickými skútry a jsme první na světě, abychom se toho chopili. Myslíme si, že je to správné řešení, jak dostat lidi z vozů. Jsou skladné a jednoduché na používání.“

Bird rides v provozu

(Zdroj obrázků: www.bird.co/instagram)

Scootralizace amerických měst je nevyhnutelná, což vyvolalo závod mezi hrstkou začínajících podnikatelů. Bird je vůdcem tohoto odboje, vedle dalších jako je Lime – oba z nich obdrželi peníze od investorů. Společnost Sequoia Capital vedla investice společně se společností Accel, B Capital Group, Greycroft a Ashton Kutcher Sound Ventures a Roelof Botha, partner Sequoia Capital se taky připojil.

Botha řekl, že Bird má potenciál přepracovat tranzit na krátké výlety a opakuje, co Uber dělal na delších vzdálenostech. „Je zajímavé vidět změnu chování spotřebitelů,“ říká Botha. „Kdybych musel přepracovat celá města rád bych měl město s mnohem více skútry a mnohem méně auty.“

bird rides ukázka

(Zdroj obrázků: www.bird.co)

Investoři milují růst … a čísla, ale myslím, že se jim líbí také poslání společnosti Bird. Lidé se pokoušejí najít způsoby, jak dostat Američany z vozů po dlouhou dobu a myslíme si, že Bird na to může mít velký dopad. Koloběžky, které mohou dosahovat až 24 km za hodinu. Dává obyvatelům města alternativní možnosti dojíždění. Pronájem prostřednictvím aplikace stojí 1 dolar za odemčení a asi 0,15 dolarů za jízdu za minutu.

„To, co jsme se časem naučili, je to, že lidé nejen využívají skútry k prozkoumání měst, ale skutečně je využívají také k dojíždění do práce a z práce,“ řekl Vanderzanden, který byl kdysi provozní ředitel společnosti Lyft a později viceprezident pro růst společnosti Uber.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..