Technologie

Apple použije do svých nových Iphone displeje od společnosti LG

Ačkoli byl doposud  Apple závislý pouze na Samsungu jako jediném dodavateli OLED displejů, nové zprávy naznačují, že je ve hře další dodavatel, který by se měl  připojit k následující řadě prémiových Apple iPhonů. Podle zpráv společnost Apple uvažuje o firmě LG Display jako „druhém dodavateli“ pro pokročilé displeje s organickými světelnými diodami (OLED), které budou na tomto podzimu představeny alespoň v jednom ze svých nových smartphonů.

Apple se domnívá, že spolupráce s LG Display jako sekundárním dodavatelem umožní zrychlit výrobní procesy a zároveň snížit náklady jak pro firmu tak pro koncového zákazníka. Vzhledem k tomu, že společnost Samsung byla jediným dodavatelem OLED displejů za uplynulý rok, umožnila jihokorejskému konkurentovi účtovat vyšší ceny za displej, který vyrábí. Toto je nyní pro Samsung špatná zpráva, ale je to skvělé pro koncové uživatele, kteří mohou očekávat v letošním roce hojnější nabídku nových iPhonů za nižší ceny. U modelů o velikosti 5,8 palce se očekává pokles o 100 dolarů, zatímco nový větší 6,5-palcový OLED iPhone by mohl stát jako aktuální iPhone X.

používání apple

Zpočátku by se jednalo pro Apple asi o 3 po 5 milionů OLED displejů od společnosti LG display a to pro LG nyní znamená navýšení výrobní kapacity o což se momentálně usilovně snaží. Apple se v příštím roce pokusí uvolnit nové iPhony se zdokonalenými funkcemi a přemýšlí o vývoji skládacích iPhonů, které mají přijít o několik let později.

Závěřem

Největším problémem je však skutečnost, že společnost LG má menší výrobní kapacitu pro OLED používané v přenosných zařízeních v porovnání se společnosti Samsung. Kvalita displeje LG V30 taky není tak dobrá jako u displejů Samsung v řadě Galaxy. LG Display však uvedl, že společnost nemůže komentovat konkrétní problémy spojené s klientem. Zajištění druhého dodavatele pro OLED displeje je pro společnost Apple zásadní, neboť umožní společnosti snížit svou závislost na Samsungu. Více dodavatelů znamená větší objem a nižší cenu (win-win).

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..