Nejlepší televize na trhu 2020 – Pomůžeme s výběrem

Televize se staly nedílnou součástí obývacích pokojů. Je to parťák pro volné večery i kamarád, který nám nabídne skvělou komedii, když nám není zrovna hej. Výběr takového televizoru však není zrovna snadný. Na trhu se nachází celá spousta provedení, mnohé z nich se liší jenom drobnostmi. Výběr proto nepodceňujte a vybírejte především podle vlastních požadavků a očekávání. Abychom vám to trochu zjednodušili, přinášíme vám nejen seznam obsahující nejlepší televize na trhu, ale také pár tipů, na co se při výběru televize zaměřit nejvíce.

Roli hrají parametry, TV vychytávky i značka televize

Jak již bylo zmíněno, výběr televize by se měl odrážet především od vašich osobních preferencí. Univerzální televize totiž neexistuje a spokojení s ní musíte být především vy samotní. Jelikož vám v obývacím pokoji zůstane po dobu několika let, zaměřte se hlavně na několik věcí:

Parametry

Roli při výběru hrají parametry televize. Máte zájem o větší nebo menší televizi? A jaké pořady sledujete? Obecně platí, že pokud máte denně puštěné klasické televizní vysílání, nemusíte investovat do vysoké kvality. Jestliže jsou ale filmy z Netflixu či podobného to, co v televizi sledujete, nebo jestli jste vášnivým hráčem, budete pátrat po trochu kvalitnějším obrazu i zvuku.

Do parametrů samozřejmě spadá i velikost televize, respektive její úhlopříčka a rozlišení televize. I v tomto případě vám pomůže rozhodnout se to, k čemu vám televize slouží. Jestliže se chcete cítit jako v kině, rozlišení nevolte malé. Pokud se vyžíváte ve videohrách, nebudete je chtít hrát na televizi malé velikosti.

TV vychytávky

Co také hraji roli při výběru, tak jsou televizní vychytávky. Zejména mladí lidé nebo majitelé moderních domácností se ohlíží po televizích s vychytávkami. Mezi ty se řadí LED podsvícení nebo lokální stmívání. Hitem posledních let je technologie HDR.

Značka televize

Samozřejmě i v tomto případě má jistý vliv na výběr televize její značka. Mezi největší výrobce televizorů (respektive těch kvalitních televizorů) patří značka Samsung, LG, Sony a také Philips.

Co se týče značky Samsung, ta má velice povedené i nižší, a tedy i levnější řady, které se snadno ovládají a poměr cena/výkon je zde na dobré úrovni. Pak tu máme výrobce televizí LG, který se také pyšní skvělým ovládáním, navíc i parádním designem. Co se týče cenové hranice, taktéž platí, že najdete levnější i dražší modely. Značka Philips se pak liší jen svou výjimečnou technologií Ambiligt. Ve vyšší cenové relaci pak nastapuje značky Sony, které má určitě také co nabídnout.

Nejlepší televize: Srovnání televizí

Přemýšlíte nad výběrem nejlepší televize pro váš život? Abychom vám výběr trochu usnadnili, rozhodli jsme se pro srovnání televizí. Dominují hlavně tři hlavní značky, které již byly zmíněny, a to Samsung, LG, Sony a Philips. Ty jsou zkrátka nejlépe hodnocené i samotnými klienty.

Nejlepší televize do 5 000 Kč

32" LG 32LK510BPLD
32″ LG 32LK510BPLD

Hledáte nejlepší televize do 5000? I za zmiňovanou sumu si lze koupit kvalitního společníka na každodenní večery. Vyplatí se investovat především do televizoru 32” LG 32LK510BPLD, který se i přes svou cenu pyšní opravdu kvalitním obrazem. Barvy jsou uvěřitelné, plné bohatých kontrastů a nechybí ani dynamika. Samozřejmostí je i virtuální prostorový zvuk, který je opatřen reproduktory o výkonu 10W. Televizor má také bohatou konektorovou výbavu a lze k ní připojit prakticky jakékoli moderní multimediální zařízení (kupříkladu herní konzoli nebo digitální fotoaparáty).

Jak již bylo zmíněno, cenově se vejdete do pěti tisíc. A ještě vám něco zbyde! Aktuálně je televizor k dostání od necelých čtyř tisíc korun.

Nejlepší televize do 6 000 Kč

32" LG 32LM630B
32″ LG 32LM630B

Trh je aktuálně plný nabízených televizí. A i ti, jejichž hranice je stanovená na šesti tisících si najdou kvalitní kousek do svého obývacího pokoje. Doporučujeme zejména televizi 32” LG 32LM630BPLA, která je po designové stránce dokonalá. Pyšní se hlavně tenkým rámečkem, zaujme také svou minimalistickou jednoduchostí. Zapadne do každého moderního interiéru.

Samozřejmě není perfektní jenom po své vzhledové stránce, ale také po té vnitřní. Disponuje dynamickým vylepšením barev, také technologií Active HDR a zvukovou technologií Dolby Audio, díky čemuž budete mít pocit, že se ve filmu doslova nacházíte. Tak špičkový zvuk to je. A to vše lze získat za necelých šesti tisíc! No není to skvělé?

Nejlepší televize do 8 000 Kč

Samsung UE32T5372
Samsung UE32T5372
Parametry: Televize SMART LED, 80cm, Full HD, PQI 1000 (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, WiFi, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 100×100, repro 10W, A+

Televizor 32″ Samsung UE32T5372 disponuje především svým propracovaným designem. LED panel je s rozlišením Full HD, což zajišťuje opravdu ostrý obraz s úžasnými detaily i živými barvami. Moderní procesor skvěle zpracovává barvy a optimalizuje obraz – poskytuje zároveň bohatší a živější barvy.

Co také oceníte u této televize, tak je technologie HDR, díky které se dočkáte přesné reprodukce neuvěřitelně jemných detailů. Cenově se samozřejmě do stanovených osmi tisíc vejdete v pohodě.

Nejlepší televize do 10 000 Kč

Samsung UE43TU7172
Samsung UE43TU7172
Parametry: Televize SMART LED, 108cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 200×200, repro 20W, A

Máte stanovenou cenovou hranici na deset tisíc korun? Nemusíte zoufat – najdete kvalitní televizi i do této stanovené sumy. Naším favoritem je televize 43” Samsung UE43TU7172, která je doslova pastvou pro oči, a to i co se jejích barev týče. Právě svou barevnou škálou se pyšní a díky ní strká do kapsy i mnohé dražší televizory. Její součástí je inteligentní Crystal Processor 4K a samozřejmě podporuje i technologii HDR.

Co se týče ceny, dotýká se hranice deseti tisíc. Ovšem pár drobných vám po její koupi ještě v kapse zbyde.

Nejlepší televize do 15 000 Kč

Samsung UE55TU7172
Samsung UE55TU7172
Parametry: Televize SMART LED, 139cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 200×200, repro 20W, A+

Sháníte nejlepší televizi do patnácti tisíc korun? Za zvážení stojí televizor 55” Samsung UE55TU7172 je to větší bratr výše zmíněného modelu. Mluvíme o televizi pyšnící se hlavně barvami, které jsou křišťálově čisté. Uvnitř sebe ukrývá inteligentní Crystal Processor 4K. Pokud patříte k vášnivým milovníkům her, jistě budete taktéž nadšeni, protože tato televize přináší velice praktický herní režim. Snižuje zpoždění na vstupu a také optimalizuje obraz televizoru.

Televize je k dostání v cenovém rozmezí od dvanácti do třinácti tisíc korun.

Pokud by vám model od Samsungu z nějakého důvodu nevyhovoval, tak bychom jako cenově podobnou alternativu doporučili televizi 55″ LG 55NANO79

55" LG 55NANO79
55″ LG 55NANO79
Parametry: Televize SMART LED, 139cm, 4K Ultra HD, 50Hz, Direct LED, HDR10, HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, Apple TV, Netflix, HBO GO, Voyo, Google Assistent, Amazon Alexa, WebOS 5.0, VESA 300×300, repro 20W, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, A

Nejlepší televize do 20 000 Kč

LG 55NANO91
LG 55NANO91
Parametry: Televize SMART LED, 139cm, 4K Ultra HD, 100Hz, Direct LED, HDR10, HLG, Dolby Vision, lokální stmívání, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, Apple TV, Netflix, HBO GO, Voyo, Google Assistent, Amazon Alexa, WebOS 5.0, VESA 300×300, repro 20W, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, A

55″ LG 55NANO91 je televize, která se řadí k tomu nejlepšímu do dvaceti tisíc korun. Jejími hlavními přednostmi je výkonný procesor α7 třetí generace, který dokáže optimalizovat audiovizuální vlastnosti videa. Navíc díky technologii Dolby Vision IQ už nemusíte pro zažítek chodit ani do kina. Optimalizuje obraz podle žánru i světelných podmínek. Nemluvě o vylepšených formátech HDR 10 Pro a HLG Pro.

Televize nabízí i technologie pro herní nadšence. Nízká vstupní odezva, AMD FreeSync Premium, konektory HDMI 2.1 podporují VRR (variabilní obnovovací frekvence) či ALLM (automatický režim s nízkou latencí) jsou ideální pro plynulý herní zážitek bez trhání.

Cena je přesně na hranici dvaceti tisíc, do vašeho budgetu tak stále spadá.

Neodpustili bychom si, kdybychom do této cenové kategorie nezařadili i konkurenta v podobě 55″ Samsung QE55Q64T.

55" Samsung QE55Q64T
55″ Samsung QE55Q64T
Parametry: Televize SMART QLED, 139cm, 4K Ultra HD, PQI 3200 (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, USB nahrávání, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 200×200, repro 20W, A+

Mezi hlavní přednosti určitě patří technologie Quantum Dot, která dokáže vybarvit každý detail maximálně realisticky a celkový obraz bude hrát všemi barvami. HDR10+ pro perfektní kontrast. Černá bude tedy skutečně černá, scény budou živější a obraz jasnější. Inteligentní procesor Quantum Processor Lite, který optimalizuje barvy, upraví kontrastní poměr a ovládá HDR.

Televizor dále umí po jednom kliknutí spustit vzdálenou plochu a zobrazit tak obrazovku vašeho počítače nebo smartphonu. Díky této funkci můžete pracovat se soubory, sledovat natočená videa nebo komunikovat s přáteli. Pro lepší využití velkého obrazu lze display rozdělit napůl. Můžete tedy při cvičení podle videa z Youtube sledovat oblíbený seriál, nebo třeba vytvářet prezentaci a zároveň poslouchat své oblíbené hudební klipy.. A pokud televizi zrovna nevyužíváte, zapnete režim Ambient a můžete se kochat svými fotografiemi.

Nejlepší televize do 25 000 Kč

Samsung QE55Q80T
Samsung QE55Q80T
Parametry: Televize SMART QLED, 139cm, 4K Ultra HD, PQI 3800 (100Hz), Direct LED, duální tuner DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, USB nahrávání, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Google Assistent, Přehrávání 360° videa, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 200×200, repro 60W, B

Najít tu nejlepší televizi, která by splňovala cenovou hranici určenou na 25 tisíc korun, není nic těžkého. Svou poměrně kvalitní konkurenci však strká do kapsy televize 55” Samsung QE55Q80T. Jedná se o chytrou televizi s perfektním kontrastem, který každému člověku zajistí hlubší zážitek ze sledování oblíbeného pořadu. Televize podporuje inteligentní procesor 4K a pyšní se především svým kvalitním zvukem.

Cena televize se takřka dotýká zmiňované hranice 25 tisíc.

Nejlepší televize do 30 000 Kč

LG OLED55B9SLA
LG OLED55B9SLA
Parametry: Televize SMART OLED, 139cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, HLG, Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, CI+, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV, herní režim, hlasové ovládání, Netflix, HBO GO, Voyo, Google Assistent, Amazon Alexa, WebOS 4.5, VESA 300×200 mm, repro 40W, DTS dekodér, A

55″ LG OLED55B9SLA – to je jasný vítěz kategorie “nejlepší televize do 30 000 Kč”. Televizor je vybaven technologii 4K Cinema HDR s podporou většiny formátů HDR. Technologie Dolby Vision a Dolby Atmos pro perfektní vizuální i akustický zážitek. Odezvu jen 1 ms, podporu HDMI 2.1 určitě ocení fanoušci herních konzolí. Minimalistický design televizoru se bude skvěle vyjímat v každém prostoru. O optimalizaci zvuku i obrazu se postará inteligentní procesor α7. Perfektní černou vám zajístí více než 8 milionů samosvítících pixelů, které mohou individuálně regulovat svůj jas.

Jak bylo zmíněno, cenově se vejdete do třiceti tisíc. Dokonce ještě něco ušetříte, obvykle se cena pohybuje okolo šestadvaceti tisíc korun.

Nejlepší televize do 40 000 Kč

55” LG OLED55CX
55” LG OLED55CX
Parametry: Televize SMART OLED, 139cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, Netflix, HBO GO, WebOS, VESA 300×200, repro 40W, A

Pokud jste si stanovili trochu vyšší cenový rozpočet, který dosahuje až hranice 40 tisíc korun, za zvážení stojí televizor 55” LG OLED55CX. Mluvíme o chytré LED televizi, která se pyšní samo-svítícími pixely. Konkrétně obsahuje tato technologie rovnou sto milionů těchto samo-svítících pixelů.

Televize také disponuje revolučním procesorem Alpha 9 4K Gen3 Al, který vylepšuje obsah na obrazovce. Samozřejmě je zde podpora Apple TV, Netflixu nebo LG Channels či se můžete těšit na profesionálně zpracovaný zvuk i obraz. A to vše za necelých 35 tisíc.

Herním nadšencum nabídne skvělých 120 Hz, rychlou odezvu 1 ms a adaptivní synchronizace obrazu Freesync a G-Syncrežimu HGIG si užijete maximálně ostrý a plynulý obraz.

Při delší chvíli u televize oceníte režimem Eye Comfort, který reguluje modré světloeliminuje problikávání pro menší namáhaní zraku.

Doporučit můžeme i značku Sony, která má ve vyšší cenové kategorie určitě co nabídnout. Do 35 000 Kč svými parametry, uživatelskými recenzemi musíme zmínit model 55“ Sony Bravia OLED KD-55A8.

Sony Bravia OLED KD-55A8
Sony Bravia OLED KD-55A8
Parametry: Televize SMART ANDROID OLED, 139cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, HLG, Dolby Vision, duální tuner DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, CI+, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, Chromecast, hlasové ovládání, Netflix, HBO GO, Google Assistent, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, VESA 300×300, repro 30W, Dolby Atmos, B

Exkluzivní tipy: Nejlepší televize nad 50 000 Kč

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak vybrat nejlepší herní monitor v 2020
5/5 - (1 vote)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..