Recenze a testyTechnologie

Jak vybrat nejlepší televize na trhu v 2022

Televize se staly nedílnou součástí obývacích pokojů. Je to parťák pro volné večery i kamarád, který nám nabídne skvělou komedii, když nám není zrovna hej. Výběr takového televizoru však není zrovna snadný. Na trhu se nachází celá spousta provedení, mnohé z nich se liší jenom drobnostmi. Výběr proto nepodceňujte a vybírejte především podle vlastních požadavků a očekávání. Abychom vám to trochu zjednodušili, přinášíme vám nejen seznam obsahující nejlepší televize na trhu, ale také pár tipů, na co se při výběru televize zaměřit nejvíce.

Otázky, které je dobré si zodpovědět

Jak již bylo zmíněno, výběr televize by se měl odrážet především od vašich osobních preferencí. Univerzální televize totiž neexistuje a spokojení s ní musíte být především vy samotní. Jelikož vám v obývacím pokoji zůstane po dobu několika let, zaměřte se na několik důležitých kritérií. Ještě předtím si však zodpovězte několik otázek, které mohou nabídku televizí na trhu rapidně zúžit pouze na „žhavé favority”, mezi nimiž si už vyberete snáze:

 • Kam televizi chcete umístit?
 • Jak velký prostor máte na televizi vyhrazen?
 • Z jaké vzdálenosti budete televizi sledovat?
 • Jaká je vaše cenová hranice?

Kritéria, která rozhodují při výběru televize

Roli při výběru hrají parametry televize. Máte zájem o větší nebo menší televizi? A jaké pořady sledujete? Obecně platí, že pokud máte denně puštěné klasické televizní vysílání, nemusíte investovat do vysoké kvality. Jestliže jsou ale filmy z Netflixu či podobného to, co v televizi sledujete, nebo jestli jste vášnivým hráčem, budete pátrat po trochu kvalitnějším obrazu i zvuku.

Mezi tyto parametry spadá:

 • úhlopříčka,
 • rozlišení,
 • typ podsvícení,
 • chytré funkce,
 • konektory,
 • reproduktory,
 • operační systém.

Úhlopříčka

Čili celkové rozměry televize, respektive její velikost. Rozhodujte se nejen na základě svých osobních preferencí, ale také výhradně dle místa, které je pro novou televizi vyhrazené v obývacím nebo jiném pokoji.

Rozlišení

Mezi základní parametry, které se vyplatí také sledovat, patří i rozlišení, které určuje celkovou ostrost obrazu. Pro většinu uživatelů je rozlišení prazvláštním parametrem, proto se radí například s odborníky v obchodech.

Typ podsvícení

Aneb něco, co ovlivňuje jas, kontrast, ale také podání barev – to je typ podsvícení, který jistou měrou taktéž ovlivňuje výběr nejlepší televize do domácnosti.

Chytré funkce

Zejména moderní domácnosti vyžadují, aby v obývacích pokojích sídlila chytrá televize. Funkcí, které může ukrývat, je celá řada. Každá jedna rozšiřuje funkcionalitu TV, a to nejen o internetové služby, ale o mnohem víc.

Konektory

Především pokud máte v plánu k televizi připojovat USB nebo jiné kabely, jsou konektory klíčové. Jejich počet určuje, jaké další přístroje můžete k televizi připojit.

Reproduktory

Ovlivňují kvalitu i styl podání zvuku stejně jako nejrůznější audio technologie.

Operační systém

A společně sním také dostupné aplikace, které opět navyšují funkčnost televize. Tento parametr charakterizuje vnitřní softwarové prostředí televize.

Má televize nějaké vychytávky?

Co také hraji roli při výběru, tak jsou televizní vychytávky. Zejména mladí lidé nebo majitelé moderních domácností se ohlíží po televizích s vychytávkami. Mezi ty se řadí LED podsvícení nebo lokální stmívání. Hitem posledních let je technologie HDR.

Značka televize má také slovo

Samozřejmě i v tomto případě má jistý vliv na výběr televize její značka. Mezi největší výrobce televizorů (respektive těch kvalitních televizorů) patří značka Samsung, LG, Sony a také Philips.

Co se týče značky Samsung, ta má velice povedené i nižší, a tedy i levnější řady, které se snadno ovládají a poměr cena/výkon je zde na dobré úrovni. Pak tu máme výrobce televizí LG, který se také pyšní skvělým ovládáním, navíc i parádním designem. Co se týče cenové hranice, taktéž platí, že najdete levnější i dražší modely. Značka Philips se pak liší jen svou výjimečnou technologií Ambiligt. Ve vyšší cenové relaci pak nastupuje značka Sony, které má určitě také co nabídnout.

Nejlepší televize do 5 000 Kč

24″ Sencor SLE 2472TCS

Televize 24 Sencor SLE 2472TCS
Televize 24 Sencor SLE 2472TCS

24” úhlopříčka zajišťuje dobrou podívanou kdykoliv si jen přejete. Kvalitu obrazu zajišťuje LED podsvícení, přítomnost USB portu i připojení řady dalších zařízení. Uživateli je kladně hodnoceno celkové zpracování televize, která je pro každého běžného uživatele trefou do černého.

PlusyMínusy
+ Cena– Pomalejší odezva při přepínání kanálů
+ Zpracování
+ USB
+ Obraz

Nejlepší televize do 6 000 Kč

40″ Thomson 40FE5606

Televize 40 Thomson 40FE5606
Televize 40 Thomson 40FE5606

Smart technologie, živé barvy celoplošně, jednotné odstíny i rozlišení full HD – přesně to slibuje televize Thomson, kterou lze zakoupit do 6000. Je dobrou volbou i pro náročného diváka a bude skvělým parťákem nejen při odpoledním odpočinku, ale i u večerních akcí s přáteli, které jste se rozhodli strávit v pohodlí domova.

PlusyMínusy
+ Cena– Málo aplikací
+ Jednoduché nastavení– Manuál
+ USB

Nejlepší televize do 8 000 Kč

43″ Thomson 43UG6400

Televize 43 Thomson 43UG6400
Televize 43 Thomson 43UG6400

Multimediální televize se pyšní skvělou obrazovkou pracující s detaily filmových i seriálových snímků. Každý divák si může vychutnat podívanou ve 4K rozlišení, ale i množství funkcí a aplikací díky obchodu Google Play. Celkové zpracování je velmi kvalitní. Je široká nejen paleta barev, ale i jas a kontrast.

PlusyMínusy
+ Cena– Nastavení
+ Obraz

Nejlepší televize do 10 000 Kč

43″ Samsung UE43TU7022

Televize 43 Samsung UE43TU7022
Televize 43 Samsung UE43TU7022

Televize Philips patří mezi nejlepší na trhu. A model 55PUS7506 není výjimkou. Slibuje výjimečný požitek z filmů nebo sportovních přenosů, dokonalý obraz i velmi praktické funkce. Se svou úhlopříčkou plně dostačuje nejen běžnému, ale i náročnějšímu uživateli. Dokonalé rozlišení 4K objevuje detaily v každé podívané, kterou si na televizi pustíte.

PlusyMínusy
+ Cena– Obraz
+ Zvuk– Spárování s telefonem
– Pomalý systém

Nejlepší televize do 15 000 Kč

65″ Samsung UE65TU7092

Televize 65 Samsung UE65TU7092
Televize 65 Samsung UE65TU7092

Televize Samsung patří mezi brilantní spotřebiče, které bezesporu musí být součástí vaší domácnosti. Model EU65TU7092 slibuje 4K obraz, miliardu barevných tónů, které člověka doslova vnesou do děje oblíbené podívané. Člověk navíc může sledovat realistický nádech všech scén. Kromě toho televize oslní svým designem, ve kterém nedominují žádné překážející kabely kolem.

PlusyMínusy
+ Cena– Nemá bluetooth
+ Velikost– Spotřeba energie
+ Obraz
+ Zpracování

Nejlepší televize do 20 000 Kč

55″ LG 55NANO88P

Televize 55 LG 55NANO88P
Televize 55 LG 55NANO88P

Televize od LG disponuje novou chytrou funkcí i skvělým obrazem, díky kterému si filmový zážitek užijete na maximum za každé situace. Procesor navíc využívá algoritmy takzvaného hlubokého učení, čímž se zajišťuje maximálně kvalitní obraz do sebemenších detailů a barev. Navíc je její součástí nanotechnologie zvýrazňující barvy. Samozřejmostí je možnost připojit smartphone či využívat funkci hlasových asistentů.

PlusyMínusy
+ Poměr cena / kvalita / funkce– Edge LED
+ Nízká spotřeba– Vzhled stojanu
+ Obraz
+ Zvuk

Nejlepší televize do 25 000 Kč

55″ Philips 55OLED706

Televize 55 Philips 55OLED706
Televize 55 Philips 55OLED706

Televize od Philips je spojením OLED panelu a všestranného Ambilight podsvícení, které ještě umocní celkový dojem z přehrávaného filmu nebo seriálu. Jinými slovy mluvíme o něčem, co posune sledování filmových snímků na zcela jinou úroveň. Uživatelé kladně hodnotí nejen zvuk, ale také samotný obraz i chytré funkce, jako je možnost ovládání hlasem přes Amazon Alexa například.

PlusyMínusy
+ Možnost ovládání hlasem– Cena
+ Obraz– Nastavení
+ Zvuk
+ Množství dostupných aplikací
+ Intuitivní ovládání

Nejlepší televize do 30 000 Kč

55″ Samsung QE55QN85B

Televize 55 Samsung QE55QN85B
Televize 55 Samsung QE55QN85B

Všestranný, prémiový 4K televizor od Samsungu vás dostane nejen obrazem, který se pyšní skvělým, až výjimečným kontrastem, ale také realisticky působícími scénami, miliardou barevných odstínů, špičkovým zvukem i celkovým jedinečným designem. Dohromady vyvolávají pocit, že jste přímo vy součástí celého filmového nebo seriálového děje.

PlusyMínusy
+ Jednoduché ovládání– Cena
+ Skvělé barvy a ostrý obraz
+ Kvalitní zvuk
+ Vhodný na hraní her

Nejlepší televize do 40 000 Kč

65″ LG OLED65C11

Televize 65 LG OLED65C11
Televize 65 LG OLED65C11

Kvalitní obraz za každé situace – přesně to slibuje televize LG s naprosto novou OLED technologií a výkonným procesorem, který automaticky vylepšuje obraz tohoto elektronického společníka. Televize však potěší nejen diváky a milovníky filmů či seriálů, ale také hráče. Disponuje totiž certifikáty i potřebnou podporou pro hraní her. Jednoduše lze zapojit i chytrý telefon a zabudované reproduktory zajistí maximální požitek z hudby.

PlusyMínusy
+ Odezva– Cena
+ Skvělé barvy a ostrý obraz– Nízký podstavec
+ Kvalitní zvuk
+ Vhodné na hraní her
+ Dolby Atmos
+ Rychlý a přehledný operační systém
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak vybrat nejlepší herní monitor v 2022
5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..