Sponzorováno

Proč s vámi děti nekomunikují? A jak je vést k samostatnému přemýšlení?

Některé rodiče trápí, že s nimi děti příliš nekomunikují. Víte však, v čem může být zakopaný pes? Jak to řešit? A jak děti vést k tomu, aby se naučily samostatně přemýšlet?

Proč s námi děti nekomunikují

Každá situace má nějaký svůj důvod. A ne jinak je tomu v případě, že s vámi děti nekomunikují. Za takovým jednáním může stát hned několik důvodů. Tak například se může jednat o to, že děti v komunikaci opakovaně odbýváme a nedáváme jim prostor k tomu, aby se vyjádřily

Případně se může stát také to, že své děti určitým způsobem znehodnotíme. To nastává například v situacích, kdy na jejich problémy nebereme zřetel, protože nám v porovnání s našimi připadají směšné. Také je můžeme od komunikace odhánět tím, že jim sdělujeme, ať se na nás v nějaké otázce vůbec neobrací, že na ně zrovna nemáme čas. 

Jak to napravit

Pokud se ve výše popsané situaci poznáváte, nezoufejte. Naštěstí to má řešení. Jen je třeba, abyste ke komunikaci opět zaujali pozitivní postoj. A dítě vedli k tomu, aby se opět rozpovídalo. Až se na vás obrátí příště, rozhodně jej neodhánějte, ale věnujte se mu a komunikaci rozvíjejte.

Naslouchejte dětem

Jak vést děti k samostatnému přemýšlení

Dalším častým problémem je fakt, že některé děti nedokáží samostatně přemýšlet. Nutno zdůraznit, že aby vaše ratolest tuto schopnost ovládala, musíte ji tu nejprve naučit

Pokud se děti věnují nějaké činnosti, nechte je samostatně vyvozovat závěry. Naučte je, jak mají celou situaci pozorovat a jaké poznatky si z ní brát. Také se jich ptejte, jak by na vybranou situaci reagoval a jak by se v ní zachoval. 

Veďte je k tomu, aby vám ukázaly, jak mohou celou situaci zvládnout ještě lépe. Právě prostřednictvím takového přístupu se naučí, jak samostatně přemýšlet a jak se rozhodovat. 

Více informací ze světa vzdělávání najdete na www.basic.cz.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..