Sponzorováno

7 důvodů, proč si nechat vytvořit software na míru

IT technologie se neustále zdokonalují a nabídka komerčního, takzvaně balíkového, softwaru je pořád pestřejší. Přesto však může být někdy pěkný oříšek najít takovou aplikaci, která by dokonale splňovala všechny vaše specifické požadavky. V takovém případě je vhodné obrátit se na společnost, která se zabývá vývojem aplikací na míru. Podívejte se na 7 dobrých důvodů, proč se vám tohle řešení opravdu vyplatí.

 

Co si přesně představit pod pojmem aplikace na míru

Jak už označení napovídá, řeč je o dokonale propracovaném softwaru vytvořeném přesně podle vašich konkrétních přání a jedinečných potřeb vašeho byznysu. 

Pokud zkrátka nechcete dělat kompromisy a přizpůsobovat se krabicovému softwaru, nechte si vyvinout webovou nebo mobilní aplikaci na míru, která se přizpůsobí vám. Ať už jde o požadované funkce, integraci s dalšími vámi využívanými systémy, bezpečnost, design, nebo třeba jazykové mutace

I když je třeba v případě vývoje na míru sáhnout trochu hlouběji do kapsy, vyšší pořizovací náklady vám snadno vyváží následujících 7 výhod:

1) Jste výhradním vlastníkem softwaru

Tohle je jedna z hlavních výhod, které tvorba webových či mobilních aplikací na míru má. Po jejich vytvoření by aplikace i její zdrojový kód měla být ve výhradním vlastnictví koncového uživatele – tedy vás nebo vaší společnosti.

Máte tak plnou kompetenci rozhodovat o přidávání nových modulů nebo implementaci dalších změn v softwaru a flexibilně tak reagovat třeba na zpětnou vazbu vašich zákazníků. 

2) Platíte jen za to, co skutečně potřebujete a využíváte

V případě krabicového softwaru se prostě musíte přizpůsobit a občas udělat nějaký ten kompromis. Leckdy se tak stane, že abyste získali požadované funkce, musíte bohužel platit i za další licence nebo služby v aplikaci obsažené, které však vůbec nepotřebujete. 

To se vám ale u mobilní nebo webové aplikace na míru nestane. Ve výsledku tak vlastně ještě můžete nemalé náklady ušetřit

3) Ušetříte náklady na proškolení zaměstnanců

S novým softwarem je potřeba počítat s tím, že budete muset zaměstnance důkladně seznámit se všemi jeho funkcemi a zaškolit je do jeho užívání. V případě softwaru vyvinutého přímo na míru je však proškolení odpovědných pracovníků mnohem méně časově náročné než v případě pořízení krabicového řešení. 

Hlavně z toho důvodu, že v nové aplikaci najdete jen funkce a moduly, které budou vaši zaměstnanci při práci skutečně potřebovat. Nemusíte tak ztrácet čas procházením aplikace, přebíráním všech nepotřebných modulů a hledáním, kde se ukrývají ty pro vás důležité. 

Nová aplikace, ušitá vaší firmě na míru, bude navíc podporovat procesy, které už jsou vašim zaměstnancům důvěrně známé. Její ovládání by pro ně tedy mělo být hračkou

4) Získáte lepší zabezpečení všech údajů

Protože běžně dostupná krabicová řešení softwaru používají převážně open-source kód, je pro hackery všeobecně mnohem jednodušší takovou aplikaci napadnout. Software vytvořený na zakázku, který má uzavřený zdrojový kód a používá se pouze ve vaší společnosti, nebezpečí napadení hackery značně minimalizuje.

5) Zvýšíte produktivitu společnosti

Software, který se dokonale přizpůsobí všem specifickým potřebám vašeho byznysu, pomůže zaměstnancům plnit stanovené úkoly efektivněji a v kratším čase. Zvýší tak výrazně jejich výkonnost, a to se samozřejmě pozitivně odrazí i na produktivitě celé vaší společnosti. 

Vlastní software

6) Software se flexibilně přizpůsobí růstu a změnám ve vaší společnosti

Jak postupně poroste a bude se vyvíjet vaše firma, může se dynamicky vyvíjet a upgradovat i váš software. Bez problémů můžete kdykoliv přidávat nové moduly nebo funkce, aby aplikace neustále plně odpovídala všem vašim aktuálním potřebám. 

7) Aplikace na míru snadno propojíte s již používaným softwarem

Používáte ve společnosti více aplikací a potřebujete je vzájemně propojit? Ne všechna krabicová řešení jsou s ostatním softwarem kompatibilní. V případě aplikace na míru to však nebude žádný problém. Vývojáři ji pro vás totiž vytvoří tak, aby si se softwarem, který již vaše firma používá, dokonale rozuměla.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..