Sponzorováno

Elektrický řetězový kladkostroj ulehčí život i vaší firmě

Kladkostroje se hodí prakticky do všech oborů lidské činnost, kde manipulujete s předměty těžšími než 30 kilogramů. Proto neexistuje prakticky místo, kde byste na ně nenarazili. Poprvé, když vyjdete z bytu do práce a na sklonku dne, když se vracíte zpět.

Kladkostroje napříč obory

Průmysl

Strojírny tvoří jen zlomek koncových zákazníků, kteří kladkostroje využívají. Najdete je ve firmách na zvedání vrat velkých lisů, při polohování svařenců při ručním i robotickém sváření, výrobě výtahů pro jejich pohon, přístavech, armádě nebo v chemickém průmyslu.

Potravinářství

Jsou též součástí mlékáren, jatek, sýráren nebo ve výrobě různých směsí.

Kultura

Kladkostroje najdete v divadelnictví, kde nesou osvětlení, v hotelech a palácích, zábavním průmyslu nebo v pohyblivých reklamách. Zajímavostí je, že speciální řada známých kladkostrojů LIFTKET pro zábavní průmysl je světovým standardem. Žádná světová show ani koncert se dnes bez kladkostrojů LIFTKET v podstatě neobejde.

Energetika a stavebnictví

Slouží též v energetickém průmyslu a službách, jako jsou čističky odpadních vod, tepelné, jaderné elektrárnách nebo větrné elektrárny. Dále při montážích opláštění budov, budování obřích staveb, chladících věží a kotlů nebo zvedání BIG-BAGů se sypkým materiálem.

Služby 

V mnoha oblastech, které jsou pro nás běžné, na kladkostroje zaručeně narazíte. Využívají je veterinární kliniky, na balících linkách televizí, ale i v zoologických zahradách.

kladkostroj liftket star
kladkostroj liftket star

Řetězový kladkostroj nebo lanový, jaký je rozdíl?

Obecně platí, že řetězový kladkostroj je menší, lehčí a levnější než lanový. Mezi další jednoznačnou výhodu řetězových kladkostrojů patří vertikální zdvihání a spouštění břemene. Oproti lanovému, kde se hák posouvá do strany jak se lano ukládá na buben.

Řetězové kladkostroje se hodí pro jeřáby

Dosahují všech požadovaných parametrů pro použití na jeřábu a jsou naprosto srovnatelné s lanovými. Ať už jde od rychlost zdvihu nebo životnost a hodnotu zatěžovatele.

Řetězové kladkostroje mají plynulý chod

Například řetězové kladkostroje LIFTKET mají speciálně konstruované řetězové kolo. Jeho provedení pak určují složité výpočty i letité zkušenosti v oboru.

Řetězový kladkostroj je vhodný i pro velké výšky zdvihu

Zdvih standardně bývá i několik desítek metrů. Při stejné výšce zdvihu by lanový kladkostroj disponoval přílišnou hmotností a rozměrem.

Řetězové kladkostroje mají vysokou nosnost

Kupříkladu řetězové kladkostroje LIFTKET mají nosnost až 25 tun.

Proč zvolit řetězový kladkostroj LIFTKET?

Kladkostroje LIFTKET vyrábí německá společnost LIFTKET Hoffmann GmbH. Zkušenosti v oboru mají více než 60letou historii. Firma je tak největší výrobce řetězových kladkostrojů v Evropě a jedním z největších na světě. Proto asi není překvapením, že své výrobky posílá do více než 40 zemí světa.

Patentovaný produkt

Kladkostroje se zároveň pyšní celou řadou patentů, mezi něž patří například kluzná spojka LIFTKET, která zajišťuje maximální a bezkonkurenční bezpečnost. Tajemstvím patentu je dutá hřídel a nevídaná konstrukce motor-spojka-brzda-břemeno. Díky tomu břemeno nikdy samovolně nespadne, i kdyby se spojka poškodila.

Bezúdržbový kladkostroj

Díky specifické modulové konstrukci jsou všechny části kladkostroje snadno vyměnitelné, a brzda se spojkou jsou dokonce bezúdržbové. Celý kladkostroj je kompletně vyroben, montován a kontrolován přímo v Německu u výrobce za použití pouze certifikovaných materiálů.

Kladkostroje LIFTKET jsou součástí nejtvrdších provozních podmínek, jako je Hutní montáže a.s., Slovenské energetické strojírny a.s., Jaderná elektrárna Temelín nebo třeba Dukovany. Najdete je nejen u nás, ale v nespočtu průmyslových podniků, provozů, diskoték, divadel a sportovních hal po celém světě.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..