Sponzorováno

Průvodce nákupem nafukovacího bazénu

Chcete si pořídit bazén, ale klasický je buď nad váš rozpočet, nebo by vám zbytečně mimo sezónu zabíral místo na zahradě či terase? Řešením je nafukovací bazén.

Klíčové faktory pro výběr nafukovacího bazénu

Velikost vašeho nafukovacího bazénu bude záviset na množství prostoru, který máte a na tom, k čemu ho plánujete používat. Samozřejmě budete muset přemýšlet o délce a šířce vašeho bazénu, ale také musíte zvážit jeho hloubku. Pokud mají bazén používat batolata, neměl by být hlubší než 20 cm. U starších dětí by voda neměla přesahovat kolena nebo pas. Pokud váš bazén budou používat pouze teenageři nebo dospělí, můžete jít do hloubky přes 1 metr.

Dalším zásadním faktorem při rozhodování je typ dodávaného zařízení. V závislosti na modelu může být bazén prodáván jako součást sady s veškerým vybavením, které budete potřebovat k instalaci a použití, včetně zemní podložky, dávkovače chlóru, filtračního systému a tak dále.

A nezapomeňte myslet na svůj rozpočet. Nafukovací bazény jsou sice nejlevnějším typem bazénu na trhu, ale i tak si budete muset myslet na přípravky na úpravu vody a také na pár doplňků pro péči.

Dva hlavní typy nafukovacích bazénů

Bez ohledu na jejich barvu nebo tvar budou nafukovací bazény vždy obsahovat jeden nebo více nafukovacích kruhů. Existují ale dva základní typy:

  • U standardního nafukovacího bazénu se nafouknou všechny strany
  • U jiných modelů se nafukuje pouze horní prstenec bazénu. Když je bazén naplněn, tlak poskytovaný vodou stabilizuje konstrukci a umožní bazénu dosáhnout jeho plné výšky

Bazénová vložka je obvykle vyrobena z PVC (polyvinylchlorid). Tloušťka materiálu určí, jak odolný je. Nejtenčí vložky jsou kolem 0,2 mm, zatímco nejsilnější jsou kolem 0,6 mm.

Větší nafukovací bazény mohou mít zesílenou vložku tvořenou dvěma vrstvami PVC, které drží pohromadě polyesterová síťovaná podšívka pro větší stabilizaci a odolnost proti roztržení.

Bonusem bude také zesílená základna, která vám dokonce umožní bezpečně postavit váš nafukovací bazén na mírně hrbolatý povrch.

Příslušenství k nafukovacím bazénům

 Nafukovací bazény mohou být dodávány s libovolným počtem nezbytných i nepodstatných doplňků.

  • Zemní podložky slouží k ochraně dna nafukovacího bazénu
  • Dávkovač chlóruje malé plovoucí příslušenství určené k držení chlorových tablet tak, aby se postupně rozpouštěly ve vodě.
  • Filtrační systémy jsou nezbytné pro bazény od určité velikosti (obvykle nad 3 m3). Vyberte si mezi kartušovým systémem (levnější, ale omezená životnost) a pískovým filtrem (výborná filtrační kapacita, ale objemnější).
  • Ochranný kryt, který ochrání váš nafukovací bazén před listím a jinými znečišťujícími látkami, když se nepoužívá.
  • Opravná sada obsahující samolepicí nebo nalepovací záplaty.
  • Sada pro analýzu vody určená k monitorování hladiny chlóru a pH vody ve vašem bazénu.
  • Bazénový kartáč určený k čištění bazénové fólie.
  • Skimmer pro odstranění plovoucích nečistot.
5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..