Sponzorováno

Kamera do auta: Může vás ochránit před krádeží?

Krádež vozu je noční můrou všech vlastníků automobilů. Kromě samotného vozidla jsou navíc v sázce i všechny věci, které v něm necháte. Proto byste ve svém autě neměli nechávat žádné cenné předměty nebo nákupní tašky, které by mohly zloděje lákat. Co ale dělat v případě, když ke krádeži stejně dojde a jak vám může pomoci kamera?

Existuje pojištění pro případ krádeže?

Pokud si platíte pouze povinné ručení, v případě krádeže vám pojišťovna nic neproplatí. Jestli ale navíc investujete i do havarijního pojištění, můžete mít v rámci sjednaných služeb i náhradu v případě krádeže.

Havarijní pojištění proti krádeži

Chcete-li si vybrat vhodné havarijní pojištění nebo zjistit, zda není na trhu výhodnější nabídka, je tu pro vás kalkulačka havarijního pojištění. Vybrat si můžete i z nabídek, které vám pokryjí škodu způsobenou střetem se zvěří nebo třeba živelnou pohromou – záleží, jaké riziko u vás hrozí nejvíce.

Jak zabezpečit vůz před krádeží

Pokud byste rádi zabezpečili svůj vůz pomocí kamery, jedná se rozhodně o vhodnější řešení, než je například zámek volantu. Ten totiž praktický každý zloděj hravě zneškodní.

Kromě kamery lze využít také kvalitní alarm nebo imobilizér. Podrobné informace o různých typech zabezpečení vozu před krádeží se dozvíte zde.

Kamera ve voze je skvělým řešením v případě, že auto parkujete pokaždé trochu jinde a nemáte vlastní garáž nebo parkovací stání. Avšak tím, že kamera musí být umístěna přímo ve voze, vzniká řada problémů.

Potíže s kamerou ve voze

Prvním problémem je způsob napájení takové kamery. Budete ji totiž muset napojit přímo na autobaterii nebo pro ni zajistit výkonnou baterii. Kamery vhodné pro umístění přímo ve voze musejí být navíc vybaveny speciálním čidlem, a z toho důvodu spotřebují nemalé množství energie.

Dalším úskalím je prostor, který kamera pokryje. Nikdy se vám nepovede s ní zabrat úplně celý vůz. Buď se tedy zaměříte pouze na nejzranitelnější místo ve voze, nebo budete muset pořídit kamer hned několik.

Kamera do auta

K většině krádeží dojde v noci, a proto je také vhodné, aby kamera zvládla i natáčení po tmě. A to opět nepomůže její spotřebě energie.

Zkuste umístit kameru mimo vůz

Problémům s napájením se můžete vyhnout, pokud kameru umístíte mimo vůz. To je ideální řešení v případě, kdy parkujete v garáži nebo pokaždé na stejném místě. Kameru schováte třeba do přilehlého stromu. 

Zařízení přitom nemusí být v bezprostřední blízkosti vozu. Když si pořídíte kameru s kvalitním přiblížením, můžete ji umístit klidně i sto metrů od vozu. V takovém případě si jí zloděj jen těžko všimne.

Kamery využívané pro ochranu před krádeží tedy skutečně mají smysl. Pachatele ale spíše natočí při činu, a vy pak máte cenný důkazní materiál. Totéž platí, i když bude kamera umístěná viditelně ve voze – zde navíc může pachatele od krádeže odradit.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..