SponzorovánoOstatní

Odškodnění ztížení společenského uplatnění po pracovním úrazu: čím se řídí

Utrpěli jste při vykonávání pracovních povinností úraz? A hledáte nyní, jak na odškodnění ztížení společenského uplatnění po pracovním úrazu? Přečtěte si, z čeho toto odškodnění vychází.

Klíčové je nařízení vlády

Veškeré důležité informace o odškodnění trvalých zdravotních následků po pracovním úrazu najdete zejména v nařízení vlády č. 276/2015 Sb., o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání.

Jako ztížení společenského uplatnění se přitom označuje trvalý nepříznivý vliv poškození zdraví pracovním úrazem a jeho trvalých následků a psychosociálních dopadů, které omezují nebo mění společenské uplatnění poškozeného v životě, zejména při uspokojování životních, pracovních, vzdělávacích a sociálních potřeb.

Trvalé poškození zdraví

Bodové ohodnocení se provádí rok poté

Při odškodňování trvalých zdravotních následků po pracovním úrazu se vychází z jeho bodového ohodnocení, které se zpravidla provádí až rok poté

Počty těchto bodů jsou uvedeny v příloze č. 3 zmíněného nařízení vlády. Odškodnění ztížení společenského uplatnění se následně stanovuje tak, že se celkové bodové hodnocení násobí hodnotou 1 bodu. Ta v současné době činí 250 Kč. 

Odškodnění

Co to znamená v praxi? Například ztráta ruky v zápěstí u dominantní ruky je ohodnocena 2 400 body. A to znamená, že by odškodnění činilo 600 000 Kč (250 Kč * 2 400 bodů).

Více informací ze světa odškodnění pracovních úrazů najdete na www.odskodnenizapracovniuraz.cz.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..