Recenze a testyTechnologie

Nejlepší Powerbanka – Test, Recenze a Jak ji vybrat

Powerbanka recenze – dotaz, který se do okýnek vyhledávačů přidává v poslední době velice často. A nemůžeme se tomu divit. Doba dovolených startuje, což znamená, že chceme být na čas strávený v letadle nebo v autě či ve vlaku pořádně připraveni. A ustavičně nabitý telefon, který bude zaznamenávat naše každodenní zážitky ke zmiňované připravenosti zkrátka patří. Pokud se chcete vyhnout okamžiku, kdy vám na displeji telefonu zabliká červeně zbarvená baterka prosící o nabití, vyberte si tu nejlepší powerbanku.

Co je to powerbanka a k čemu slouží?

Jak již bylo nastíněno, powerbanka se stane naším nejvěrnějším přítelem nejen na cestách, ale také na pracovních schůzkách nebo třeba ve školách. Jistě každý člověk potvrdí, jak nepříjemný pocit je, když vám mobilní telefon hlásí vybito a když ho nemůžete zapnout, natož pak někomu zavolat nebo napsat. Najednou nemůžeme využít navigaci, abychom se zorientovali ve městě, ve kterém jsme možná úplně poprvé, stejně tak nemůžeme najít nejbližší autobusový spoj či nemůžeme využít jiného způsobu, jak se dostat z místa na místo.

Právě těmto nemilým scénářům s powerbankou předejdete. Stačí ji jen připojit pomocí kabelku k telefonu a mobilní telefon se probudí z vybitého spánku. Powerbanka je jakousi náhradou klasické zásuvky, a i když se může zdát, že její cena bude sahat do výšin, ve skutečnosti není ani nijak drahá.

Powerbanka - přenosná nabíječka
Powerbanka – přenosná nabíječka

Powerbanka jako váš nejvěrnější parťák nejen na cestách

Ať už patříte k vášnivým cestovatelům nebo jen k časově vyčerpaným lidem, kteří doma chvilku neposedí, natož aby si stihli v pohodlí domova nabít telefon, stojí powerbanka za zvážení. Jak již bylo zmíněno, vyvarujete se nepříjemným scénářům a pro okolí budete stále k zastižení.

Při výběru hraje roli kapacita i velikost

Pokud se rozhodnete koupit si powerbanku, jistě vás zajímá, jak se taková nejlepší powerbanka vlastně pozná. Nápovědou může být powerbanky test, který je popsán v nejednom článku na internetu, ale také pomohou rady odborníků.

Ti tvrdí, že při výběru tohoto chytrého pomocníka hraje roli hlavně jeho kapacita a velikost.

Kapacita

Bylo by bláhové si myslet, že powerbanka bude náš mobilní telefon nabíjet donekonečna a ještě dál. Roli na tom, kolikrát vám mobil dobije má její kapacita. Zatímco powerbanky s kapacitou do 5 tisíc mAh jsou ideální pro příležitostné cestovatele, kteří chtějí mobil dobít jednou či dvakrát během cesty, pro majitele větších zařízení, jako je tablet, nebo pro ty, kteří chtějí nabíjet svůj telefon vícekrát se vyplatí investovat do zařízení o kapacitě do 15 tisíc mAh.

Velikost

Dalším rozhodujícím kritériem je velikost powerbanky. V tomto případě platí, že čím vyšší kapacity společník bude, tím bude banka těžší a rozměrnější. Pokud však i těžší a větší powerbanka bude nabíjet doslova rychlostí blesku, větší velikost budete rádi akceptovat.

Další rozhodující faktory při výběru powerbanky:

 • Počet USB výstupů.
 • Počet vstupů.
 • Odolnost a výbava.
 • Rychlost nabíjení.
 • Funkce.

Za větší zmínku stojí funkce. Věděli jste, že i powerbanky mohou být poháněny sluncem? Takzvané solární nabíjení je v současné době hitem, a to především proto, že se klade velký důraz na ekologii.

Nejlepší powerbanka

Kritéria, která hrají při výběru powerbanky roli už znáte. Pamatujte na ně, až si jednoho takového společníka na cesty nebo do práce budete chtít koupit. A abychom vám to všechno ještě trochu usnadnili, vybrali jsme vám za nás tyto nejlepší powerbanky, s kterými neuděláte chybu.

ADATA P20000D AP20000D-DGT-5V-CBK

ADATA P20000D Power Bank 20000mAh
ADATA P20000D Power Bank 20000mAh

I když má tato powerbanka opravdu dlouhý název, aktuálně je hodnocená jako jedna z nejlepších. A je také ukázkou toho, že kvalita nemusí znamenat vysokou částku, která se ukáže na účtence po jejím uhrazení. Tato poměrně malá powerbanka má digitální displej, jenž vám vždy ukáže, do jaké míry je nabitá nebo jaký je aktuální stav nabití. Co se týče kapacity, disponuje dvaceti tisíci mAh.

Její hlavní přednosti jsou:

 • Výkonnost.
 • Jednoduchý digitální displej.
 • Obrovská kapacita.

Xiaomi Redmi 18W Fast Charge 20000 mAh

Xiaomi Redmi 18W Fast Charge Power Bank 20000mAh
Xiaomi Redmi 18W Fast Charge Power Bank 20000mAh

Stejnou kapacitou disponuje také druhá nejlépe hodnocená powerbanka na trhu, kterou je ta od značky Xiaomi. Tato verze zaujme především ženy, které milují dokonalou vzhledovou stránku věcí. Svým bílým a velice elegantním provedením bude nepostradatelným parťákem při nejednom nakupování.

Mezi hlavní přednosti patří:

 • Velká kapacita.
 • Rychlé nabíjení.
 • Zvládá nabíjet dvě zařízení najednou.

AlzaPower Metal 20000mAh Fast Charge + PD3.0

AlzaPower Metal 20000mAh Fast Charge PD3.0
AlzaPower Metal 20000mAh Fast Charge + PD3.0

Za zmínku stojí také AlzaPower Metal 20000mAh Fast Charge + PD3.0, která má opět stejnou kapacitu jako výše zmíněné alternativy. Nabízí kovovou konstrukci, 2 vstupy a 2 výstupy, které podporují celkem 8 protokolů rychlonabíjení, automaticky detekuje připojené zařízení, LED indikátor stavu nabití a vysokou šestinásobou bezpečnostní ochranu.

Hlavními přednostmi jsou:

 • Vysokou bezpečnostní ochranu.
 • Výborná konektivita.
 • Rychlé nabíjení.
 • Možnost nabíjení až 3 zařízení současně.
5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..