Zdraví a fitness

Luhačovice – Co navštívit a kde relaxovat?

Nádherná kolonáda s léčivými prameny zasazená do harmonického prostředí. To jsou lázně v Luhačovicích. Malebné místo v každém ročním období, které má více jak 300 letou tradici. Pobyt zde si opravdu užijete. Zdejší přírodní léčivé minerální prameny řadí Luhačovice mezi evropskou špičku v lázeňské léčbě dýchacích cest. Nalezneme zde nejznámější minerální pramen Vincentku a 9 dalších pramenů.

Co v Luhačovicích navštívit

V Luhačovicích je k vidění opravdu mnoho. Vyjmenovat by jsme si měli určitě kulturní památky jako pomník s bustou Leoše Janáčka, který zde často pobýval a tvořil. Pomník se sochou MUDr. Františka Veselého z bílého přírodního krystalického mramoru. Kaple sv. Alžběty je nejstarší barokní objekt lázeňského středu, která byla v roce 2014 renovována. Konkrétně šlo o zvon, který měl v lázeňském komplexu dlouholetou tradici, která určovala čas zahájení léčebných procedur. Nyní se tradice opět obnovila a dnes uslyšíte zvon odbíjet 2 krát denně. Dalším záchytným bodem Luhačovických lázní můžeme zmínit Brusselskou fontánu vytvořenou Janem Kavanem umístěna před Smetanovým domem.

Toto jsou jen jedny z mnoha památek, které v Luhačovicích navštívit. K vidění je ovšem i mnoho přírodních skvostů jako Rozárium, což je svah keřových i poléhavých růží. Zajímavá je také zdejší Japonská zahrada, která je unikátní různými druhy keřových a stromkových javorů a kryptomerií. Výjimečné jsou také Ornamentální záhony nebo Aleje Šťavnice, které tvoří javory s kulovitou korunou.

Wellness hotel Augustin

Zdraví a relax

Luhačovice jsou tím pravým místem pro celoroční relaxaci a odpočinek. Nabízí mnoho možnosti kulturního i sportovního vyžití. Nejen příznivé klima, čistý vzduch a krásná příroda vám vytvoří úsměv na obličeji. Vydejte se na výpravu po Luhačovických pramenech. Tyto vysoce minerální vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě. Pomáhají při lázeňské léčbě dýchacího ústrojí, pohybového ústrojí, trávicího ústrojí, oběhového ústrojí, cukrovky i rekondici po onkologické léčbě.

Luhačovice jsou také o zážitku a podstupování procedur. Masáže, saunování a v poslední řadě si můžete užít wellness pobyt v Augustiniánském domě kde se o Vás výborně postarají a nabídnou Vám komfortní péči o tělo i duši. Už se těšíte?

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..