Zdraví a fitness

Jak chránit svoji pokožku při opalování i bezprostředně poté

V létě svoji pokožku mnohem více vystavujeme slunečnímu svitu. Pokud chcete, aby opalování vaši pokožku zbytečně nezatěžovalo, vyplatí se dodržovat několik pravidel, které vám v tomto článku představíme. 

Důsledná péče o vaši pokožku

O svou pokožku je důležité pečovat po celý rok, nikoliv pouze v létě. Každá zdravá pokožka se pyšní přirozeným tukovým filtrem, který ji chrání před vysycháním a sluncem. Z tohoto důvodu se vyplatí vyvarovat se používání sprchových gelů. Místo toho je nahraďte sprchovými oleji, nebo používejte jen vodu.

TIP: Jste ve stresu a chcete se pořádně uvolnit? Dopřejte si rozvolňovací masáž celého těla

Hydratace po sprchování

Pokud se chcete i nadále sprchovat sprchovým gelem, je potřeba myslet na dostatečnou hydrataci po koupeli. K tomu můžete použít přírodní panenský olivový olej, do kterého můžete přidat pár kapek levandulové esence.

Hydratace po sprchování

Jaké opalovací krémy používat?

Mnoho opalovacích krémů obsahuje konzervanty a další chemické látky, které pokožku velmi zatěžují. Paradoxně ji tak činí mnohem náchylnější k poškození slunečními paprsky. Pro ochranu před spálením proto raději používejte panenský olivový olej, ve kterém můžete rozpustit čistou levandulovou esenci bez konzervantů.

Pravidelně se ochlazujte

Pokud se opalujete, nezapomínejte se pravidelně ochlazovat. V chladné vodě se pokožka zatáhne a stává se odolnější. Zároveň vždy poslouchejte signály svého těla, které vám jasně řeknou, kdy je pro vás ještě opalování příjemné a kdy už nikoliv.

Hydratujte pokožku po opalování

Jakmile s opalováním skončíte, měli byste pokožku dostatečně hydratovat. Použít k tomu opět můžete olivový olej s levandulí, který vaše tělo krásně uklidní a vyživí. 

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..