Zdraví a fitness

Dopřejte pokožce konečně prázdniny – tipy na péči po létě

Ještě ne, ještě není úplný konec. My ale razíme heslo: Vždy připraveni. A tak je pomalu čas začít myslet na regeneraci pokožky po létě. Kdyby tak kromě after-sun existovaly i after-summer krémy, které by v jedné lahvičce smazaly všechny letní beauty prohřešky. Ať už jste byli doma, nebo v zahraničí, i když jste mazali a chránili klobouky a brýlemi, je jasné, že vaše kůže dostala za tohle intenzivní období zabrat. Pokožka po létě zůstává vysušená a většinou na ní přibudou nějaké ty jemné vrásky nebo pigmentové skvrny. A co teď s tím?

Začněte čištěním

Slunce, sůl, pot, krémy – to je dostatečný koktejl na zanesení pórů nečistotami. Každodenní péče v podobě očištění je samozřejmost. Mimochodem, věděli jste, že se čím dál více ustupuje od používání tolik populárních micelárních vod? Ty jsou totiž vyráběny na mýdlovém základu, který působí velmi intenzivně – až tak, že může z pokožky odvádět veškeré živiny a vodu, upozorňuje MUDr. Helena Riesingerová, dermatoložka z kliniky Mediestetik. A je na to dost času, málokdo z nás si totiž tyto odličovací „saponáty“ z obličeje smývá. Lepší jsou tedy jemná odličovací mléka nebo jednoduše čistící houbičky a voda.

Součástí regenerace po létě by ale měla být i exfoliace neboli odstranění odumřelých buněk. I při výběru peelingů se vyplatí, podle Dr. Riesingerové, zaměřit na složení a vybrat přípravek, který bude mít minimum složek, včetně těch exfoliačních. Nechcete si přece narušit strukturu pokožky.

Zavodněte se

Po létě bývá naše kůže jako savá houba, doslova baží po vodě. Zavlažování zevnitř je základ, člověk by tak ani s koncem veder neměl zapomínat na pravidelný pitný režim – pro tělo i pro pleť. A pak je tu kosmetika. Hydratační rozprašovače a výživné krémy jsou fajn, ale ruku na srdce. Málokdy se molekuly vody dostanou až tam, kam by měly, tedy do hloubkových vrstev pokožky.

Pleť na podzim

Na prázdniny k odborníkům

A pokud tedy chcete vzít čištění, detoxikaci a zároveň i hydrataci po létě opravdu z gruntu, je nejlepší obrátit se na profesionální dermatology, kteří mají po ruce efektivní metody a technologie. Jednou z nich je HydraFacial MD, neinvazivní, ale zároveň velmi účinná metoda detoxikace, oživení, ochrany a regenerace pokožky.

HydraFacial MD pečuje o pokožku již v jejích základech, vysvětluje Dr. Riesingerová. Unikátní Vortex-Fusion je to, co odlišuje tuto technologii od jiných postupů. Ošetření, sestávající z více kroků, pokožku čistí, rovnoměrně odstraňuje odumřelé buňky a extrahuje je, zatímco současně doplňuje pro pokožku důležité živiny včetně antioxidantů, peptidů kyseliny hyaluronové. Díky vynikajícímu systému dodání živin jsou tyto účinné látky schopny efektivněji přispět ke zmírnění dopadu životního prostředí na vaši pleť, zredukovat jemné linky, pigmentové skvrny a vrásky a zpevnit pokožku. S touto technologií tak s novou sezonou dokonce omládnete.

Léto už to má opravdu za pár a blíží se podzim. Tak nepodceňujte přípravu a dejte pokožce po nespoutaném létě tu správnou péči a režim. Zbavte ji všech nečistot i odumřelých buněk a dodejte pořádnou dávku vody. Uvidíte, že s babím létem pak jen pokvetete.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Jeden myslel na “Dopřejte pokožce konečně prázdniny – tipy na péči po létě

  • Já o pleť pečuji stejně celý rok. Dělám si přírodní přípravky, se kterými pleť čistím a pečuji o ni. Přírodní produkty jsou podle mě nejlepší a hlavně bez chemie 🙂 . Receptů je na internetu spousta. Mně se nejvíc osvědčila maska z medu a jablečného octa. Tuto masku si dělám nejčastěji 🙂 .

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..