Finance

Co byste měli vědět před tím, než začnete obchodovat

Většina lidí začne obchodovat a doufá, že vydělá peníze. Lákavá představa velkých zisků se zdá být příliš dobrá na to, aby to mohla být pravda. Pravda je, že bez řádného řízení rizik rychle přijdete na to, že tržní prostředí může být kruté. Než začnete obchodovat, měli byste si nejprve stanovit si směr, který vám umožní soustavně vydělávat peníze. Než začnete riskovat, musíte se na to připravit. To znamená mít plán a porozumět řízení rizik.

Vytvoření plánu obchodování

Musíte si položit otázku „Jaké jsou mé finanční cíle?“. Pokud máte určitý volně použitelný příjem, který zrovna nepotřebujete použít, mohli byste zvážit obchodování na trzích a tím potenciálně generovat další výnosy. Neměli byste používat peníze, které zrovna potřebujete. Při obchodování může dojít i ke ztrátám a než začnete vydělávat, můžete o nějaké peníze přijít.

Investiční plán by měl trvat několik let. Může se změnit z dlouhodobého obchodování na krátkodobé spekulace a zpět. Ve skutečnosti byste měli zvážit rozdělení kapitálu do několika různých investičních plánů. Obchodní plán je jako podnikatelský záměr. Můžete stanovit, kolik kapitálu chcete přidělit plánu a následně určit, o kolik jste ochotni přijít. Což zní absurdně, protože vaším cílem je přece vydělat peníze. Stanovením toho, o kolik jste ochotni přijít, můžete definovat, kolik chcete vydělat.

Jste placeni za riskování

Při obchodování na trzích jste placeni za riskování. Čím větší riziko, tím větší zisk. Není reálné věřit tomu, že s malým rizikem vyděláte hodně peněz. Jestliže uvažujete o tomto typu rizikového podniku, pochopte, že můžete přijít o víc, než jste čekali.

Reálnou hranicí je poměr mezi ziskem a rizikem 3 ku 1. Takže pokud jste ochotni přijít o 100 dolarů, můžete realisticky očekávat, že vyděláte 300 dolarů. Bude to tak při každém obchodě? Odpověď je ne. Pokud je to váš cíl, pak můžete sestavit plán, kdy časem získáte trojnásobek částky, kterou jste se rozhodli riskovat.

Vytvoření plánu řízení rizik

Jakmile máte jasno ve svých finančních cílech, musíte si vytvořit plán, který vám umožní uspět. Tímto způsobem se můžete vrátit zpět ke specifické obchodní strategii. O řízení rizik se můžete dozvědět na iFOREX. Pokud je vaší strategií více ztrátových než úspěšných obchodů, pak se chcete ujistit o tom, že jsou vaše zisky u úspěšných obchodů o dost větší, než ztráty u těch neúspěšných. Například. Pokud budete vydělávat pouze ze 40%, pak budete muset vydělat 45 dolarů za každých 10 dolarů, o které přijdete. To můžete vypočítat tak, že nejprve vyčíslíte ztráty. Zde je příklad s 10 obchody. Pokud vsadíte 10 dolarů a plánujete přijít o šestinásobek, pak se vaše ztráty rovnají 60 dolarům. Pokud chcete vydělat 3 dolary na každý 1 dolar, pak musíte vydělat 180 dolarů (60 dolarů x 3). Pokud chcete vydělat 180 dolarů na čtyřech obchodech, pak potřebujete vydělat 45 dolarů na obchod.

Klíčem k vašemu dlouhodobému úspěchu je mít obchodní plán. Musíte pochopit, že dostáváte zaplaceno za to, že riskujete. Než se pustíte do svého prvního obchodu, ujistěte se o tom, že máte k dispozici strategii řízení rizik, která vám umožní dosáhnout vašich finančních cílů.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..