Finance

Výhody a nevýhody pronájmu E-shopů

Uvažujete o tom, že rozjedete svůj vlastní e-shop, ale nemáte tušení, zda využít komerčních řešení nebo si zaplatit vývoj vlastního? Pojďme se podívat na výhody a nevýhody komerčních e-shopů.

Komerční e-shopy

Místo spojení komerční e-shopy bychom mohli zvolit levné eshopy. Právě cena je jednou z výhody, proč nezačínat vývoj vlastního shopu, ale raději si jej pronajmout. Na výběr máte řešení od několika stovek za měsíc až po několik tisíc korun, vše záleží pouze na vás.

Cena se odvíjí především od toho, co potřebujete. Obecně pro malé a střední e-shopy se radí zvolit právě komerční řešení. Vlastní vývoj by byl zbytečně drahý a možná i neefektivní.

Pronájem e-shopu má také nespornou výhodu v tom, že svůj vlastní shop můžete spustit prakticky z hodiny na hodinu. Pokud byste se pustili do vlastního vývoje, stálo by vás to měsíce úsilí, navíc byste vše museli zaplatit. Takto vám postačí věnovat čas a přidat jednotlivé produkty s popisy.

Pokud by bylo něco v nepořádku, můžete také kontaktovat zákaznickou podporu, která vám ráda poradí. Velmi často bývá online 24 hodin, takže je nápomocná doslova kdykoli. A to je třetí výhoda, kterou komerčně vyvíjené e-shopy nabízejí.

Redakční systém CMS

Pokud se rozhodnete pro pronájem eshopu, nemusíte se bát, že by byla jeho administrace jakkoli těžká. Naopak, e-shopy jsou programovány tak, aby bylo ovládání co nejvíce intuitivní a vy s tím neměli toliko starostí. Může se ale stát, že s něčím úplně spokojeni nebudete, to se ale dá také vyřešit nejrůznějšími pluginy a moduly.

Druhá strana mince

Komerčním řešením sice získáte eshop levně, ale možnost přizpůsobit si jej zcela podle vlastní představ prakticky není. Budete se tak muset spokojit s tím, co máte a co vám prodejce nabídne.

Druhým mínusem tohoto řešení je určitá šablonovitost. Ono to nepřímo souvisí s prvním bodem, ale při porovnání eshopů na stejném řešení zjistíme, že vlastně vypadají prakticky stejně. To by relativně mohlo zákazníky odradit.

Poslední nevýhodou, kterou bychom zmínili, je cena za různé přídavné moduly a pluginy. Jakmile budete chtít něco navíc, připlatíte si za to, a ne zrovna málo. Měli byste se proto jednoznačně rozhodnout, zda daný plugin skutečně potřebujete.

E-shop

Závěrem

Ať už se rozhodnete jakkoli, společností, které zprostředkují prodej e-shopu nebo jeho pronájem je mnoho. Rozhodně si udělejte chvilku času, podívejte se, co vám který prodejce nabídne a srovnejte si jejich nabídky.

Určitě si přečtěte také recenze obchodníků, kteří s daným e-shop již fungují. Pronájem sice není nijak drahou záležitostí, pokud ale vyberete nevyhovující shop, celková cena se vám výrazně prodraží.

Pohlídejte si také, aby byla v ceně zahrnuta podpora a pravidelné aktualizovaní pronajatého e-shopu, vyhnete se tím případným nepříjemnostem.

Doporučeno ve spolupráci s Zoner inShop – profesionální e-shopové řešení

5/5 - (3 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..