Ostatní

8 tipů, jak si v létě procvičit angličtinu!

Léto je tím nejlepším obdobím pro procvičování jazyků. Slunce se nám opírá do tváří, kolemjdoucí se usmívají tak nějak víc než po zbytek roku, všechno se zdá být jasnější a lehčí.

Život v létě (a zvlášť o prázdninách, o tom by mohli povídat zejména naši studenti navštěvující pomaturitní studium jazyků!) je zkrátka skvělý. Máme na věci více času, cestujeme, odpočíváme a sbíráme energii.

A právě v okamžicích, kdy se cítíme takhle skvěle a plní energie – se taky lépe učíme. Proč tohoto času tedy nevyužít a neprocvičit svůj jazykový um, těžce vypracovaný během roku v jazykových kurzech, právě o prázdninách? Věř, že v září bude lektor, tedy – při dodržování našich tipů, vedoucí Tvé firemní jazykové kurzy, mile překvapen!

1. Kup si cizojazyčný časopis na letišti

Všichni milujeme brouzdání po letištních obchůdcích a objevování pro nás neznámých a nových produktů. Všichni! Co tak místo utrácení za závratných částek za parfémy a Toblerone čokoládu v duty free zóně sáhnout raději po časopise v angličtině?

A vůbec nezáleží na tom, jestli to bude Elle, National Geographic nebo třeba Time. Jdi po tom, co Tě zajímá!

Kurzy angličtiny

2. Hudbu do sluchátek!

Léto je nejlepším obdobím pro poslech tvých oblíbených hudebních žánrů. Jestli jsi ještě nevyzkoušel Spotify, jdi do toho! 10 z 10 studentů navštěvujících pomaturitní studium angličtiny na naší školy Ti dosvědčí, že je to jedna z nejlepších investic pro Tvůj chytrý telefon.

Připojený na Wi-Fi si do svého telefonu stáhneš své oblíbené interprety, pak už jen nasadíš sluchátka a můžeš vyrazit, třeba na cestu kolem světa! A jestliže chceš své jazykové vzdělávání v tomto směru posunout ještě o úroveň výš, máme pro tebe bonusový tip.

Navštiv stránku lyricstraining.com (existuje i v mobilní aplikaci), kde ke svým oblíbeným písničkám najdeš texty. Můžeš tady zpívat karaoke, doplňovat chybějící slovíčka, zkrátka – zábavným způsobem procvičovat svou mluvenou, snad by tedy v tomto případě bylo na místě říct zpívanou, angličtinu!

3. Zajdi do letního kina

Tak tohle je snad letní povinnost. Neexistuje větší pohoda (a romantika!) než teplý letní večer strávený pod širým nebem u svého oblíbeného filmu, promítaného v originálním znění na plátně. Viděl jsi už letošní nabídku brněnských letňáků?

Filmy jsou vždy s titulky, je to tedy skvělá příležitost, jak si užít fajn večer, procvičit si angličtinu a udělat tak v září radost lektorovi, zodpovědnému za Tvé firemní vzdělávání. PELICAN navštívil třeba nesmrtelnou romantickou komedii s ikonickou Audrey Hepburn v hlavní roli – Prázdniny v Římě. A je z toho rozněžnělý ještě dnes! A který film si vybereš Ty?

Kurzy angličtiny 2

4. Přečti si knížku v angličtině

Opět. Léto je zkrátka ideální dobou pro čtení – na zahradě, na pláži, při samotném cestování na dovolenou. Vyzkoušej pro začátek něco s nenáročnou angličtinou a přitom zábavného. Co třeba Eat Pray Love od Elizabeth Gilbert nebo nějakou napínavou detektivku od Agathy Christie?

5. Navštiv hudební festival

Vydej se letos na nějaký velký hudební festival s mezinárodním obsazením umělců. Nejen, že ti zaručujeme, že budeš mít z poslechu živé hudby Tvé oblíbené kapely v angličtině ten nejlepší zážitek, ale taky je to šance poznat nové lidi z celého světa!

Dle průzkumu se naši studenti navštěvující pomaturitní jazykové studium letos nejvíce těšili na Colours of Ostrava a sympatického zrzka Eda Sheeren, který tyto prázdniny vyvezl svou kytaru do Vídně, ale taky třeba do nedaleké Varšavy. A který fesťák láká Tebe?

6. Cestuj, cestuj a znovu – cestuj!

Tady není potřeba říkat nic navíc. Jak řekl už Sv. Augustine: „Svět je kniha a ti, kdo necestují, přečetli jen jednu stranu.“ Je to nejlepší způsob, jak procvičit kterýkoliv jazyk, nejen angličtinu. Stačí si jen vybrat zemi a roztáhnout křídla jako PELICAN!

Kurzy angličtiny 3

7. Neboj se na svých cestách mluvit s lidmi

Ať už pojedeš vlakem, autobusem nebo poletíš letadlem, využij každé příležitosti prohodit pár slov s neznámými cizincem. Zeptej se na jejich cestu – nikdy nevíš, třeba si právě díky odvaze vytvoříš přátelství do konce života!

8. Neboj se Couchsurfingu

Couchsurfing se stal hitem poslední dekády. A přestože někteří škarohlídové tvrdí, že má svou nejlepší éru už za sebou, Jazykovka Brno PELICAN tvrdí opak! Neboj se tohoto odlišného druhu cestování a zkus se na couchsurfing zaregistrovat.

Získáš zdarma ubytování ve finální destinaci, dostaneš se blíže k místní kultuře a opět – poznáš spoustu nových lidí! Jestli jsi o tomto fenoménu nikdy neslyšel, podívej se na Youtube, kde najdeš spoustu videí o tom, jak Couchsurfing funguje. V angličtině, samozřejmě! A pak už jen zabal batoh a vyraz na cestu!

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..