Ostatní

Jaké parametry definují kvalitní notebooky? My to víme!

Notebooky v posledních letech citelně válcují klasické počítače. Jsou skladnější, můžete si je brát všude s sebou a také vyjdou podstatně levněji. Jak ale poznat, které notebooky za to stojí a které je lepší nechat dál ležet na pultech v obchodech? Jaké parametry sledovat? A čemu věnovat pozornost?

Dobré parametry jsou základ…

Každý notebook specifikují jeho parametry. A právě ony parametry mohou za to, jak se od sebe jednotlivé notebooky liší. Pokud jste naprostý laik, nikoho nepřekvapí, že na vás budou všechny specifikace, čísla a údaje působit trochu chaoticky a že budete mít problém se v nich vyznat. Proto byste měli vědět, jaká kritéria jsou při výběru notebooků důležitá, co se vyplatí sledovat a na co byste si naopak měli dát pozor.

Co je základem každého notebooku?

Základem každého notebooku je pevný disk, procesor, paměť a operační systém. Jakmile budete stát mezi notebooky v obchodě, nebo až budete vybírat v pestré nabídce na internetu, soustřeďte se v první řadě na tuhle čtveřici. Nejdůležitější je procesor, kterému se často přezdívá srdce notebooků – bez něho by notebooky nemohly fungovat. Mezi nejčastější výrobce patří Intel a AMD – častější jsou procesory Intel, které nabízí pokročilejší technologie a cenově jsou dražší.

Další důležitou součástí je pevný disk. Ty se mohou dělit na externí a interní. Všechny notebooky mají uvnitř interní pevné disky, které jsou omezeny kapacitou udávanou v jednotkách GB. Pokud kapacita notebooku nestačí, nabízí se dvě možnosti – buď výměna pevného disku za větší, nebo přikoupení externího pevného disku.

Do třetice všeho dobrého je dobré zmínit operační systém, bez kterého by nebylo možné notebooky ovládat. Většina notebooků v sobě již má nějaký operační systém nahraný, ovšem jsou i takové notebooky, které jsou tzv. prázdné a uživatelé si do nich mohou nahrát operační systém dle libosti. Jako poslední ještě zmíníme operační paměť, u kterých je současným standardem typ DDR3. U operační paměti je nejdůležitější její kapacita udávaná v GB.

Umístění RAM pamětí v Notebooku

Lze hledat kvalitu i mezi nejlevnějšími notebooky?

Každý notebook má své specifikace, podle kterých jej lze zařadit buď mezi top produkty, zlatou střední cestu nebo naprosté dno, kterému je lepší se vyhnout. Pamatujte, že vysoká cena nemusí automaticky znamenat nejlepší notebook na trhu, stejně tak nemusí být nejlevnější modely těmi nejhoršími. Pokud si s výběrem nevíte rady, nebojte se požádat o radu. Je lepší se 100x zeptat, nežli jednou neuváženě koupit a poté svého rozhodnutí litovat.

5/5 - (6 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..