Bydlení

Vneste domů trochu magie s lapačem snů!

Lapače snů zkrášlují čím dál více domovů po celém světě. Tyto tajemné závěsné dekorace mají mnoho podob a staly se novým trendem v oblasti interiérových dekorací. Lze je zakoupit v různých barvách a stylech, ale můžete si je vyrobit i doma. Znáte však symboliku tohoto původně indiánského mystického talismanu?

Vznik a význam lapače snů

Základem lapače snů je dřevěná obruč, která je uvnitř vypletena síťkou. Na spodní části pak bývají zavěšeny posvátné předměty, jako korálky či peříčka. Obruč ve tvaru kruhu značí pradávný symbol nekonečna a životního koloběhu. Uprostřed síťky je většinou umístěn korálek, který představuje nás, tedy člověka jako středobod vesmíru.

Původ tohoto magického předmětu nalézáme u amerických indiánských kmenů, které původní lapače snů vytvářeli manuálně jen z přírodních materiálů. Z ohnutých větviček vytvořili obruč a vypletli ji zvířecími šlachami.

Lapač snů doplněk do domu

Takovýto talisman měl za hlavní účel ochránit spícího člověka od zlých snů a negativní energie. Kruh byl tedy zavěšen nad lůžkem a měl zachytit všechny sny. Ty špatné zůstaly v síťce plné uzlíků sloužící jako filtr a denním světlem byly pak spáleny.

Dobré sny naopak sklouzly po visícím peří do duše spícího člověka. Pro indiány měly tyto malé totemy důležitý význam, chránily především děti před všemi druhy negativní energie jak ve spánku, tak ve dne.

Kam lapač snů umístit a jak jej využít?

Tato dekorace je v současné době využívána především v ložnicích a dětských pokojích. Bývá zavěšena nad postelemi a má zaručit klidný a harmonický spánek. Nezapomínejte však, že by měla být na dosah slunečnímu světlu, které zlé sny a myšlenky spálí.

Dekorativní využití tohoto talismanu roste a lze jej umístit kamkoliv. Pěkně se vyjímá na terasách, pergolách či v dětských zahradních domcích. Dnes ho vnímáme i jako symbol klidu a pohody.

Je jedno, zda jej umístíte do okna, aby vše dobré zůstalo doma, nebo nad elektrické přístroje, aby z nich eliminoval vycházející škodlivé vlny. Záleží na Vás, pro který účel si jej zvolíte a podle toho následně umístíte.

Dekorace lapač snů do domu

Mnoho lidí si lapač snů pořizuje i jako svatební výzdobu. Důvodů je více. Za prvé vypadá krásně a za druhé symbolizuje přítomnost pozitivní energie, která je na svatbě více než důležitá.  Není nic kouzelnějšího než slavobrána, na které je zavěšen bílý lapač snů z pírek.

Využití velkých lapačů snů je jasné. Trendy je aktuálně i jejich malá verze v podobě náušnic, přívěsků na klíče, na kočárky atd. Své ochránce tak budete mít vždy na dosah ruky.

 

Doplněk do ložnice lapač snů

Barvy pavučiny snů

Jak již bylo zmíněno výše, lapač snů si lze vyrobit i doma. Důležitá je v tomto případě symbolika barev. Nejčastější je barva bílá, která značí čistotu, nevinnost a harmonii.

Dále se hojně využívá barva modrá (symbol nebe a vody, čistoty), hnědá (symbol země, klidu), červená (životní energie a síla), zelená (barva přírody a nových začátků), fialová (kreativita a mystika) a nebojte se ani černé, jako symbolu nekonečna, stálosti a síly.

Chcete se o lapačích snů dozvědět více? Doporučujeme článek – Magický amulet pro šťastnější život.

5/5 - (4 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..