SponzorovánoBydlení

Bytové trendy, které doporučují světoví designéři

Zařídit si bydlení podle posledních módních trendů, a ideálně to mít posvěcené i od světových bytových designérů – je to i váš sen? Nemusíte mít na každém prstu jednu známost, abyste takové informace získali a na jejich základě přetavili svou domácnost do moderního stylu. S aktuálními bytovými trendy se vám nyní hlásíme!

Když kuchyně, tak velkých rozměrů

Pokud vám to bydlení umožňuje, vaše kuchyně by měla být velká. A prostorná. A ideálně odříznutá od zbytku domácnosti čili by neměla být spojená s obývacím pokojem nebo jídelnou. Zkrátka a dobře by se mělo jednat o samostatnou jednotku, do které se budete skutečně velice rádi vracet. 

Kuchyňský kout by se měl, podle světových designérů, hezky odříznout od ruchu, který jinak kraluje v celém domě. Zde by měl převládat klid, praktičnost a prostor na práci, které je v kuchyni dnes a denně opravdu spousta. 

Součástí má být samozřejmě i kuchyňský ostrůvek, jenž by měl zabírat místo uprostřed místnosti. Nad ostrůvkem stropní svítidla spíše závěsného charakteru. Vše laděno buďto do světlých barev, nebo do tmavých. Povolená je také kombinace zemitých odstínů a dřevěných prvků. Tato netradiční, ale velmi šmrncovní kombinace se nosila, nosí a bude nosit i nadále.

Pokud vám to bydlení umožňuje, vaše kuchyně by měla být velká a prostorná

Ozdobte stěny ve společenských místnostech

Aby domácnost působila útulně, není povoleno mít v současné době prázdné stěny. Samozřejmě je to otázka vlastních, osobních preferencí, ale světoví designéři se shodují, že bílé zdi nejsou zrovna in. Proto je vybavte vším, co máte zrovna po ruce. Mohou to být police, regály, případně skříně s dveřmi. Anebo jen černobílé obrazy na zeď, které ponesou motiv vašemu srdci blízký. 

Ať už vás napadne pověsit na zeď cokoliv, vždycky se má jednat o něco, co bude plně vyhovovat vašemu způsobu života. Daný obraz nebo dekorace by s vámi měla doslova rezonovat, neměla by být jen smutným prvkem, který jste vzali, protože na vás ostatní naléhali. 

Aby domácnost působila útulně, není povoleno mít v současné době prázdné stěny - zkuste například černobílé obrazy na zeď

Šatna patří k ložnici, ne přímo do ní

Kde uschovávat všechno oblečení a další potřebné věci? Jednoznačně do šatny. Šatna jako taková patří v současné době k něčemu, co je doslova nepostradatelné v interiéru. A člověka prakticky ihned napadne, že se má umístit do ložnice, a to například v podobě jedné velké, vestavěné skříně. Jenže pokud chcete mít moderní ložnici a moderní šatnu, neměli byste je spojovat. 

To ostatně zamítá i staré čínské učení feng shui, které říká, že by se v ložnici jakožto oáze klidu mělo nacházet co nejméně věcí. Veškeré věci navíc mohou zabraňovat bezproblémovému proudění energie, což se může negativně podepsat na vašem spánku nebo náladě. 

Proto, pokud vám to domácnost, její rozložení a prostorové možnosti dovolují, umístěte šatnu mimo ložnici. Udělejte si ji například v individuální místnosti hned vedle ložnice, ale rozhodně oblečení nepřenášejte do ložnice. 

Čínské učení feng shui říká, že by se v ložnici jakožto oáze klidu mělo nacházet co nejméně věcí

Funkčnost a příroda

Ať už zařizujete venkovní část domácnosti, nebo jste svou pozornost nyní zaměřili na interiéry, v každém případě se snažte o to, ať vše, co koupíte, je funkční a praktické. Právě na funkčnost se v současné době klade apel, ať už zařizujeme obývací pokoj, kuchyňský kout nebo pracovnu pro nejstarší členy rodiny. 

Vedle ověřené funkčnosti stojí za zmínku také přírodní prvky. Možná aktuální trend v ekologii, nebo jen snaha se dostat co nejblíže matičce Zemi nás přivádí na pole přírodních materiálů, jež mají v dnešních moderních domácnostech své místo. V tomto případě hledejte takový doplněk, který se vám nejvíce líbí a který s vámi opět rezonuje. Vypadat může skutečně různě. V kuchyni může být ze dřeva celá kuchyňská deska, v koupelnách květináče nebo dózy na kartáčky, v ložnicích zase dřevěné postele nebo bambusové doplňky. Fantazii se meze nekladou, proto jí popusťte uzdu.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..