Sponzorováno

Jak vybrat stužky na stužkovák?

Poslední ročník střední školy je spojen se spoustou příjemných aktivit, počínaje stužkovacím večírkem, posledním zvoněním a konče maturitním plesem. Maturanti mají proto ve čtvrtém ročníku poměrně dost práce. Jak vytvořit neodolatelný stužkovací večírek a jak správně zvolit stužku?

Stužkovací večírek

Ve většině oblastí se stužkovací večírek koná v prvním pololetí závěrečného ročníku střední školy. Jedná se o akci, kdy jsou studenti oficiálně pasováni na maturanty. U této příležitosti jsou ve většině případů i jejich učitelé a třídní učitel je tím člověkem, jenž jim nasadí stužku a prohlásí každého žáka za maturanta. Studenti mohou vymyslet i zábavný program, kterým si zpestří večer, aby se vyhnuli jen hodování a popíjení.

K čemu vlastně stužka slouží?

Jak již bylo řečeno, stužku obdrží každý žák maturitního ročníku od svého třídního učitele na stužkováku. Není to ale jen dekorace a symbol jednoho večera. Stužka pak většinu maturantů doprovází po celý školní rok ať už na kabelkách, batozích či oblečení. I proto je vhodné se nad výběrem řádně zamyslet.

Jaké jsou druhy stužek?

Většina firem má dva druhy stužek na stužkováktaftové a atlasové. Taftové jsou hrubé a matné, zatímco atlasové se lesknou a jsou jemné. Buď můžete zvolit dvě, nebo tři stužky spojené špendlíkem. Výběr záleží na množství textu, jejž chcete na stužce mít. Špendlík je u všech stužek stejný a slouží k připevnění stužky. Stužky je možné doladit různými ozdobami v místě sepnutí stužek – mašličkou, růží. Důležitá je jak cena, tak kvalita. Stužka musí odolat různým podmínkám a zároveň nesmí stát majlant. Takovéto stužky nabízí například MyProm.

Stužky na stužkovák
Stužky na stužkovák

Jak vybrat barvu?

Výběr barev může být ošemetný, jelikož se musí shodnout zhruba 30 lidí, každý jiného vkusu. Proto můžete zvážit slazení vaší stužky se stužkovacím či maturitním večírkem. Máte maturitní ples ve stylu Harryho Pottera a zrovna vaše třída je Nebelvírskou kolejí? Zvolte tedy kombinaci zlaté a červené. Ladíte váš stužkovací večírek do podmořského světa? Zvolte odstíny modré. Další možností jsou tradiční barvy vaší školy. V případě, kdy budou mít vaše stužky nějakou symboliku, nebude tak problematické se domluvit na barevné kombinaci.

Co napsat na stužky?

Zvykem je, že na jednu ze stužek se uvádí jméno nebo přezdívka jeho nositele, další stužky mohou obsahovat jméno vašeho vyučujícího nebo školy. Další možností je nějaké společné motto vaší třídy, nezapomínejte, že stužku budete pravděpodobně nosit po celý rok, nápis by tedy měl vkusný, určitě se vyvarujte vulgarismům a dvojsmyslům. Představte si, že za dvacet let ukážete stužku vašim potomkům, asi se za ni nechcete stydět, že? Hodně tříd se též schyluje k různým citátům, například: „čtyři roky stačí drahoušku!“ nebo „kostky jsou vrženy“.

Jak naplánovat stužkovací večírek?

Jestli jste už vybrali vaši vysněnou stužkou, tak stačí jen vymyslet, jak a kde vám ji váš učitel předá. Podle peněz, které společně nastřádáte, vyberte vhodný podnik, nezapomínejte, že je zvykem platit i za vyučující, takže se vyhněte luxusním podnikům. Je dobré zvolit téma večera, studenti i učitelé přijdou v kostýmech, tím se rozproudí zábava a zjednoduší se výběr výzdoby i programu. V případě, že zvolíte „Hippie styl“, nemusíte se tak jen obléct, učitel vás může na maturanty pasovat kytarou, hudba může být ve stejném stylu a zabavit se lze například kvízem o dětech květin.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..