Bydlení

Věděli jste, proč se vyplatí investovat do kvalitního grilu?

Léto je sice za námi, to ale neznamená, že odzvonilo i grilování. Ti šťastnější z nás mohou grilovat na terase nebo v zimní zahradě, kdo má elektrický gril, ten si pokrmy připraví i doma. No a ti ostatní, ti mohou uvažovat o tom, zda není na čase investovat pro příští sezónu do kvalitního grilu. Proč i v tomto případě tolik záleží na kvalitě?

Grilování je zábava

Co si budeme povídat, grilování většina z nás prostě miluje. Nezaměnitelná vůně pokrmů, jejich chuť, pobyt na čerstvém vzduchu, ve společnosti milých lidí, to je prostě něco, bez čeho se neobejdeme. Někdo by možná řekl, že časté grilování není zrovna zdravé, když ale máte kvalitní gril (třeba některý z Weber grilů) a víte, jak na to, není třeba se bát. Grilovat se totiž dá i zdravě.

Jak vybrat gril?

Asi správně tušíte, že grilované pochoutky si bez grilu opravdu nepřipravíte. Možná jste měli za to, že stačí grilovací pánev, ta se ale nepostará o tu jedinečnou chuť a vůni. Podle čeho vybrat gril?

Nejprve si odpovězte na několik otázek

Než se vůbec do výběru grilu pustíte, je fajn položit si pár otázek, které vás nasměrují k tomu správnému grilu.

  • K čemu gril plánujete používat?
  • Kde budete grilovat? Grilovat se dá na zahradě, doma, na chatě, na balkoně apod.
  • Jak často budete gril používat?
  • Pro kolik osob nejčastěji plánujete grilovat? Stačí vám malý gril, nebo potřebujete větší rozměry?
  • Bude gril na jednom místě, nebo ho chcete i převážet z místa na místo a je pro vás lepší volbou přenosný gril?
  • Kolik do grilu můžete a chcete investovat?
  • Je pro vás proces grilování tím nejdůležitějším, nebo vám jde jen o výsledek?
  • Kolik času jste ochotni věnovat přípravě grilu a péči o něj?
  • Nebojíte se manipulace s otevřeným ohněm nebo plynovými lahvemi?
Grilování masa
Grilování masa

Gril na dřevěné uhlí, elektrický nebo plynový gril?

Nabídka grilů na trhu je široká, vybírat můžete mezi elektrickým grilem, plynovým grilem, grilem na dřevěné uhlí, keramickým nebo peletovým grilem. V čem se liší a který je nejlepší? A co americké grily?

Gril na dřevěné uhlí vám připomene dětství

Také rádi vzpomínáte, jak jste s rodiči seděli o ohýnku a opékali si buřty na klacku a brambory nebo jablíčka v ohni? Grily na dřevěné uhlí vám přenesou zase o pár let zpět a vy si díky nim zase budete užívat u jedinečnou vůni připravovaných pokrmů. Samozřejmě si na nich můžete ogrilovat i zeleninu, sýr nebo maso. Příprava je snadná, grily na dřevěné uhlí patří mezi spolehlivé grily, hořením dřevěného uhlí nebo briket dosahují vyšší teploty.

Plynový gril jde s dobou

Hledáte gril, který je okamžitým zdrojem tepla a snadno se udržuje? Pak jsou pro vás tím pravým plynové grily. Mezi jejich přednosti patří snadná obsluha i údržba, na trhu jsou v několika velikostech i provedení. Rošt jako srdce grilu rozpálíte raz dva, můžete ovládat i intenzitu plamene.

Elektrický gril využijete doma i na terase

Tak rádi byste si pochutnali na grilovaných pochoutkách, ale nemáte zahradu? Přemýšlíte, jaký gril na terasu nebo jaký gril na balkon? Hodí se tam vůbec nějaký? No jasně! Třeba ten elektrický, který využijete i doma, když vám počasí nepřeje nebo nemáte tolik času. Stačí, když bude v dosahu zásuvka s elektřinou.

Keramický gril

Když už do grilu investujete, chcete takový, který zvládne nejen grilovat, ale i péct, vařit, smažit nebo udit? Vaší pozornosti by neměly uniknout keramické grily. Zdravě, snadno, a hlavně rychle v nich připravíte šťavnaté pokrmy z kuřecího i jiného masa, zeleniny i hub.

Keramika uvnitř udržuje teplo, chlad odráží zvenku a jídlo uvnitř chrání. Díky materiálu i vejčitému tvaru grilu Big Green Egg dochází uvnitř grilu k optimální cirkulaci vzduchu a pokrmy se připravují rovnoměrně.

Peletový gril pro opravdové fajnšmekry

Nejnovějším trendem v BBQ grilování jsou grily na pelety, které fungují na 100% dřevěné pelety. V peletovém grilu se většinou griluje nepřímým grilováním od velmi nízké, až po velmi vysokou teplotu. Aromatický kouř dodá masu klasickou grilovanou chuť, z pelet zůstane jen minimum popela.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..