Zdraví a fitness

5 receptů na kuřecí kousky ke kterému Vám stačí pouze 2 suroviny!

Jste připraveni na nového krále kuřecího menu u Vás doma? Seznamte se s opravdu jednoduchými recepty na domácí kuřecí kousky, skvěle kořeněné a krásně opečené. Recepty mají vždy stejný základ a tím je nakrájené kuřecí maso a potom už jen 2  skvěle se k sobě hodící ingredience, které nabudí Vaše chuťové buňky. Kuřecí kousky poté srolujte do wrapu nebo vložte do pity se směsí zeleniny.

Dejme nahřát troubu a jdeme na to!

Pro kterýkoliv z těchto 5-ti receptů budete potřebovat kilogram kuřecích prsou nakrájených na 2-3 centimetrové kousky z kterých připravíte porci pro 4 až 6 osob.

Medovo hořčičné kuřecí kousky

Smícháme stejnou poměrnou část medu a Dijonské hořčice do velké mísy a zalijeme olivovým olejem, přidáme několik špetek soli a pepře. Přidáme přichystané nakrájené maso, promícháme a necháme nejlépe přes noc uležet. Pokud však už šilháte hlady, rozložte připravenou směs rovnou na plech a pečeme na 190℃ na 15 až 20 minut.

Medové-hořčičné kuřecí kousky
Medovo hořčičné kuřecí kousky

Buffalo Kuřecí kousky

Dáme 4 polévkové lžíce rozpuštěného másla, 1/3 šálku pálivé omáčky a několik špetek soli a pepře do velké misky. Přidáme přichystané nakrájené maso, promícháme a rozložíme připravenou směs na plech. Pečeme na 190℃ po dobu 15-ti až 20-ti minut.

Buffalo kuřecí kousky
Buffalo kuřecí kousky

Parmazánové kuřecí kousky

Pro tuto směs budeme potřebovat 1 kelímek bílého jogurtu , 1/2 šálku nastrouhaného  parmazánového sýra, špetku soli a pepře. Přidáme přichystané nakrájené maso do velké mísy, promícháme a poté rozložíme připravenou směs na plech, kde budeme péct na 190℃ na 15 až 20 minut.

Parmazánové kuřecí kousky
Parmazánové kuřecí kousky

Taco kuřecí kousky

Smícháme 1/4 šálku olivového oleje, 1 balíček taco kořenícího mixu (30g), několik špetek soli a pepře ve velké misce. Přidáme přichystané nakrájené maso, promícháme a poté rozložíme připravenou směs na plech. Pečeme na 190℃ po dobu 15-ti až 20-ti minut.

Taco kuřecí kousky
Taco kuřecí kousky

Indické kuřecí kousky

Přidáme 1/4 šálku olivového oleje se špetkou nebo dvěma koření garam masala a několik špetek soli a pepře. Přidáme přichystané nakrájené maso do velké mísy, promícháme a poté rozložíme připravenou směs na plech. Pečeme na 190℃ po dobu 15-ti až 20-ti minut stejně jako u předchozích receptů.

Indické kuřecí kousky
Indické kuřecí kousky

Který z těchto receptů vyzkoušíte jako první?

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..