Auto-moto

Po Evropě nyní jezdí více než 1 milion elektrických automobilů

Milník byl překonán necelý rok po Číně, ale dříve než v USA

V Evropě je nyní více než milion elektrických automobilů, kde po první polovině roku vzrostly prodeje o více než 40%, ukazují nové údaje.

Evropa dosáhla milníku téměř rok poté co Čína, která má mnohem větší automobilový trh, ale stále před Spojenými státy, u kterých se očekává, že dosáhne mezníku v letošním roce a to v důsledku chuti k nejnovějšímu modelu společnosti Tesla .

V období od ledna do června bylo v rámci EU, Islandu, Lichtenštejnska, Norska a Švýcarska prodáno zhruba 195 000 elektromobilů, což je o 42% více než ve stejném období předchozího roku.

S nárůstem růstu se předpokládá, že kumulativní celkový objem dosáhne ke konci roku 1,35 milionu, jak uvádí analytici EV volumes.

Měsíční prodeje nabíjecích elektrických aut

Čísla zahrnují plně elektrická auta a dodávky, plus zásuvné hybridní motory, které mohou předjíždět na baterii krátkou vzdálenost před přepnutím na konvenční motor.

Norsko pokračovalo ve vedení s 36 500 prodeji a 37% nových registrací. Norsko je již delší dobu v čele a to z velké části díky velké podpoře ze strany státu.

Ačkoliv rychlý růst tohoto průmyslu v Německu však znamená, že největší evropský trh s automobily má předstihnout Norska do konce roku v celkovém počtu prodeji.

Elektrické nabíjecí auto

Firma Pivot Power, která doufá, že vybudí celosvětovou síť rychlých nabíječek elektrických automobilů, uvedla, že Spojené království je v dobrém postavení, aby dohnalo severské kolegy.

Je to důležitý milník a jde vidět zájem od zákazníků tak od výrobců elektrických automobilů či dodavatelů nabíječek pro elektromobily je velký a trend bude bude určitě nadále pokračovat.

Dejte Nám vědět na Naši Facebookové stránce co si myslíte o dalším vývoji na tomto elektro trhu, který je zdá se nevyhnutelný.

5/5 - (3 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..