Auto-moto

6 tipů na přípravu cesty na motorce

Jestli se chystáte na delší dobrodružství na motorce ať už po evropě, thajsku či americe na svém Harley Davidsonu, určitě si nepřejete zůstat viset někde v teple u krajnice. Ale určitě to znáte, vždy si myslíte že jste skvěle připraven a po X kilometrech zjistíte že máte podhuštěnou pneumatiku nebo další banální věc u které si sami pozastavíte a řeknete si ”jak jsem tohle nemohl zkontrolovat..”

Motocyklisté by měli před cestou zajistit, aby jejich motorka byla v dobrém stavu. Při jízdě na silnici se ujistěte, že v případě nouze máte několik základních nástrojů. Nové brašny, kufry, zlepšováky, nářadí, batoh, oblečení, boty, helma, brýle, rukavice, pneumatiky…prostě všechno. Úplně všechno z motopříslušenství až po spacák musí být odzkoušené. Vždy věnujte pozornost změnám zvuku (výfuku nebo motoru) vašeho stroje. Tato opatření mohou znamenat velký rozdíl ve vaší bezpečnosti na silnici.

Cesta na motorce
Cesta na motorce

Zde je pár základních tipů které by neměly být opomenuty

Motor je srdcem vašeho motocyklu. Ujistěte se, že je před cestou zajištěný důkladný servis, řidičák a další doklady v kapse. Nemusíte být ten největší motorkář pod sluncem, ale doporučujeme i trochu tréninku třeba v enduro škole, kde Vás naučí si skvěle podmanit Váš stroj.

Soudržnost a ochota motorkářů je úžasná a určitě tě i ti pokérování drsňáci nenechají na holičkách. Určitě je krásné prožívat tato dobrodružství s někým blízkým a jak víme ve dvou se to lépe táhne. Pomocná ruka na kterou je spoleh je k nezaplacení a zážitky které můžete sdílet celý život.

Dovolená na motorce
Dovolená na motorce

Oblečení

Pořádné oblečení se taky násobně vyplatí. Při pádu či nepříznivém počasí budeš dobře chráněný a pokud to není výlet kolem kopce určitě oceníte i zvýšené pohodlí. Tvrdé boty jsou také samozřejmostí. Bluetooth komunikátor vám pomůže komunikovat s kamarády na cestách.

Vyzkoušejte každý cíl

Pokud plánujete jet po dálnici, ujistěte se, že máte s sebou mapu. Stáhněte si navigační software GPS, jako je Waze Mapy Google, pro sledování polohy.

Dodržujte omezení rychlosti

Ačkoli jste schopni předjet většinu vozidel a nemáte zrovna chuť se zdržovat je důležité dodržovat omezení rychlosti na silnicích. Respektujte motoristy a udržujte bezpečnou vzdálenost mezi ostatními motoristy.

Odpočiňte si a vyhněte se cestování za tmy

Únava je jedním z hlavních důvodů dopravních nehod. Před každou jízdou je třeba si dostatečně odpočinout. Určitě nečekejte na setmění a pohlídejte si v kolik hodin v daném období zapadá slunce a najděte vhodné místo pro nocleh hodinku předem.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..