Technologie

WhatsAPP spustila novou funkci pro všechny uživatele Android a iOS

Uživatelé mohou do videohovorů přidat až tři samostatné kontakty

Společnost WhatsApp spustila funkci skupinového videohovoru pro populární aplikaci pro chatování.

Od dnešního dne mohou uživatelé Android a iOS vytvářet videosekvence nebo hlasové hovory se čtyřmi osobami po celém světě.  Společnost Facebook, která vlastní společnost WhatsApp, přinesla v prosinci 2016 podobnou funkci skupinoveho videohovoru na vlastní službu Facebook Messenger.

Chcete-li spustit skupinový videohovor v aplikaci WhatsApp, uživatelé budete muset nejprve spustit individuální volání s jediným kontaktem. Chcete-li to provést, otevřete textovou konverzaci s kontaktem, na který chcete volat videohovor, a klepněte na ikonu fotoaparátu v horní části obrazovky. Jakmile je hovor navázán, mohou uživatelé přidávat až dvě další osoby pomocí tlačítka v pravém horním rohu rozhraní.

WhatsApp funkce videohovorů

Funkce, která je k dispozici na iOS i Android, funguje také s hlasovými hovory

Zobrazí se obrazovka, na kterou mohou uživatelé vyhledávat, nebo vyberte jiný kontakt, který chcete přidat k hovoru. Pokud se zobrazí výzva, klepněte na tlačítko „Přidat“ vedle jména osoby Možnost uskutečňovat hlasové a videohovorové volání se postupně pomalu rozšiřuje po celém světě, takže se příliš nedivte, pokud se aktualizace na vašem zařízení ještě neobjevila.

Společnost WhatsApp poprvé oznámila, že plánuje představit skupinové hlasové a videohovory na konferenci vývojářů Facebook F8, která se konala v květnu v San Jose. Skupinové hovory jsou šifrované mezi koncovými body, stejně jako zprávy, dokumenty, fotografie a videa přenášené na platformě.

Možnost uskutečnit videohovory v aplikaci WhatsApp byla poprvé zmíněna v roce 2016. Společnost tvrdí, že uživatelé společnosti WhatsApp po celém světě společně provolají zhruba dvě miliardy minut denně.

„Zavádíme tuto funkci, protože víme, že někdy hlas a text prostě nestačí,“ uvedla společnost v té době.

„Neexistuje žádná náhrada za sledování toho, jak váš vnuk podnikl první kroky, nebo když viděl tvá tvé dcery, když studuje v zahraničí.“

Na konci loňského roku byla schopnost vytvářet skupinové hlasové a video volání poprvé zaznamenána v časné beta verzi aplikace pro zasílání zpráv skupinou  WABetaInfo.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..