Zdraví a fitness

5 důvodů, proč vám vaše dieta nemusí fungovat

Pokud jste v dietě, ale výsledky nejsou podle Vašeho očekávání nebo máte pocit, že se necítíte fit, pak je třeba se zamyslet kde je chyba, popř. co jste mohli opomenout.

Zde je 5 věcí, které možná děláte špatně:

1. Častá změna diety

Změna diety již po několika dnech může být kontraproduktivní a může způsobit, že v dlouhodobém výhledu získáte mnohem více kilo. Držte se určité diety nejméně tři měsíce, abyste viděli výsledek a mohli potom zvážit další kroky. Pokud dieta vylučuje příliš mnoho skupin potravin, nemusí to být nejlepší volba.

2. Volné dny od diety známé také jako Cheat day

Tyto dny určené pro občasné porušení diety má za účel šokování organismu, které má nakopnout metabolismus ke zvýšení spalování. Ovšem nejsou zrovna užitečné pro dlouhodobé snažení snížení váhy, ale spíše pro krátkodobé výsledky. Zkuste si najít alternativy jak zahnat chutě nějakou zdravou formou, aniž byste museli běžet do McDonaldu a zkazit si tak celé snažení.

Zdravý dezert

3. Přejídání po tréninku

K aktivnímu hubnutí patří i pravidelný pohyb, kdy jsou ve cvičebním plánu často i náročnější tréninky. Po náročnějším tréninku je pak možná představa o spálených kaloriích, která může být přeceněná. Vhodné řešení je příprava před a po-tréninkového jídla, které zamezí neplánovaného pokušení.

4. Špatná velikost porcí

Používejte digitální kalkulačky pro výpočet kalorií daných potravin. Základem jakékoliv diety je větší výdej kalorií než jejich příjem. V kalkulačce si zadáte konzumované potraviny a ověříte si zda hodnoty po celém dni odpovídají Vámi stanoveným hodnotám.

Hlídání stravy

5. Konzumace dietních nápojů

Dietní soda Vám může ve skutečnosti váhu zpětně navyšovat. Nápoje ačkoliv nemusí obsahovat cukr jak ho známe, tzv. nápoje “bez cukru” tak ovšem obsahují umělá sladidla, která mohou zvýšit hladinu inzulínu a snížit hladinu cukru v krvi, což vyvolá pocit hladu a pravděpodobně pak budete chtít něco zakousnout. Není proto nad dodržování pitného režimu s obyčejnou čistou vodou.

Pokud nechcete řešit stravu, ale chcete jíst zdravě, tak doporučujeme vyzkoušet krabičkovou dietu. Ušetří vám čas a hlavně vám zajistí pravidelné a zdravé stravování.

Jaký je váš důvod proč vám nefunguje dieta? Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše poznatky.

 
5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..