Auto-moto

Crossover si na silnici rozhodně nespletete, naopak si ho vždy všimnete

Doba, kdy jste na silnicích mohli potkávat pouze vozy klasických karoserií, je dávno pryč. Dlouho vládnoucí sedany, kombíky a hatchbacky už nedominují poptávce zákazníků a na výsluní se dostávají automobily roztodivných karoserií. Kromě stále oblíbenějšího segmentu SUV jsou na předních příčkách zájmu i menší, ale praktické vozy, pro které se vžil název crossover.

Jak poznat crossover? Je to jednoduché

Crossover, jak už anglický název napovídá, je automobil, jehož karoserie nese rysy jiných, většinou klasických vozů. Právě vizuální charakter crossoveru je tím, co na první pohled každého zaujme, ať už pozitivně nebo negativně. Díky originálnímu vzhledu však okamžitě poznáte, že se jedná o vůz z tohoto neotřelého segmentu.

I crossovery ale mají některé společné prvky, které je charakterizují. Většinou jde o automobily s vyšší světlou výškou, podobně jako u SUV. Právě k těmto modelům mají crossovery nejblíže, většinou jsou však menší. Následuje také podobnost s kdysi tak oblíbenou kategorií MPV a občas se může pouze jednat o vyšší kombík.

crossover-z-rodiny-kia-vhodny-i-pro-ceske-silnice

Praktické využití crossoverů

Crossovery jsou oblíbené zejména kvůli svojí praktičnosti, protože většina takových vozů nabízí velký vnitřní prostor nejen pro posádku, ale i pro náklad. Vhodné jsou pro cestování ve městě i na delší trasy a většina z nich si poradí i s lehčím terénem. Proto je také velké množství crossoverů vybaveno ochrannými plasty na citlivých místech karoserie.

crossover-z-rodiny-kia-v-elektro-verzi

Nabídka crossoverů a alternativní pohony

V současné době je na trhu velké množství crossoverů a vybírat můžete od těch nejmenších až po modely, které svojí velikostí konkurují vozům z SUV segmentu.  S rostoucí poptávkou se rozšiřuje i nabídka pohonů. Abyste měli crossover se vším všudy, můžete si zakoupit automobil s hybridním pohonem, se kterým ušetříte za pohonné hmoty a navíc budete cestovat ekologicky. K tomu všemu ještě budete jistě nepřehlédnutelní.

5/5 - (3 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..