Bydlení

Jaké existují druhy ochrany pro venkovní dlažbu?

Splnili jste si konečně sen a vaše zahrada se pyšní krásnými chodníky z velkoformátové dlažby či váš automobil odpočívá na krytém stání ze zámkové dlažby? Jak ale zachovat krásu venkovní dlažby a prodloužit její životnost?

I dlažbu na krásné nové terase časem zničí eroze

I přesto, že výrobci betonové dlažby napouštějí svoje produkty impregnací, zůstává beton stále nasákavý a musíme počítat s tím, že ani krásná nová terasa nevydrží věčně. Dešťová voda se postupně dostane do podkladu, její erozivní účinky umocní všudypřítomné UV záření a po několika letech máme z krásné dlažby popraskanou trosku, kterou je nutno vyměnit. Tyto projevy však můžeme oddálit a životnost dlažby tak významně prodloužit, poohlédneme-li se již při její instalaci po kvalitním impregnačním prostředku, kterým vytvoříme robustnější hydroizolační vrstvu.

velkoformatova-venkovni-dlazba-vyzaduje-svoji-ochranu
Velkoformátová venkovní dlažba vyžaduje svoji ochranu

Vybírejte z impregnací určených na rozmanité typy povrchů

Není-li tedy vaše venkovní dlažba zakryta stříškou, která by zmírnila ničivé následky vodního živlu, investujte do kvalitní impregnace. Za cenu řádově stovky korun za litr nátěru získáte skvělý vodu odpuzující a hydrofobizační nátěr na konkrétní typ povrchu. Jeden typ nátěru je určen pro impregnaci zámkové dlažby, jiný pro ochranu velkoformátových dlaždic s imitací kamene. Aplikační postup však mají společný. První vrstvu se doporučuje provést s vyšším ředěním, další následné jsou pak již krycí. Většina impregnačních nátěrů nemění vzhled dlažby, a navíc má samočistící efekt, to znamená, že vše, co na dlažbu přiteče, zase odteče.

Impregnace injektáží pro nesmrtelnost vaší dlažby

Kromě zámkové dlažby, velkoformátové terasové dlažby či zahradních chodníků můžete nátěrem impregnovat i betonové ploty či pálené střešní krytiny. Chcete-li zvýšit hydroizolační vlastnosti betonových prvků, impregnujte je injektážní metodou, která je sice pracnější, ale životnost dokáže zvýšit zcela zásadně.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Jeden myslel na “Jaké existují druhy ochrany pro venkovní dlažbu?

  • Tyjo tak to jsem vůbec netušil, že je nutné se o dlažbu nějak starat. Při výběru dlažby na terasu nás nejvíc zaujala dlažba na terče, tak jsem si ji koupili a víc jsem to neřešil. Asi teda budu muset ještě vyřešit její ošetření, aby nám dlouho vydržela.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..