Finance

Buďte anonymní ve světě financí s anonymní platební kartou

Víte, co to je anonymní platební karta? Víte, že existují anonymní účty? Jsou určité situace, kdy není úplně vhodné zveřejňovat své údaje v souvislosti s různými platbami. A tím není myšleno něco nezákonného nebo přímo trestného!

Někdy je naopak pořízení takového finančního produktu důsledkem praktického uvažování. Anonymní karta i účet mají spoustu výhod.

Anonymní platební karta

I když to vypadá jako klasická bankovní karta a lze s ní platit jako s klasickou kartou, tak to bankovní karta není. Anonymní platební karta není propojená s účtem, takže se může využít k platbě čehokoli a za cokoli, aniž by došlo k přímému propojení s vlastníkem.

Někdy se prostě hodí být skrytý. Ale především se hodí pro tykdo vlastně žádný účet nemají a ani mít nechtějí, ale rádi by využívali všechny praktické výhody platby kartou. V některých obchodech či restauracích je to již nutností.

Úspora peněz

Jak to funguje?

Anonymní kartu si můžete naprosto jednoduše předplatit, podobně jako se předplácí kredit k mobilnímu číslu. Takto „nabitá“ karta ušetří spoustu času při platbách, nezavazí v peněžence, můžete si ji dát třeba do obalu od mobilu a nenosit s sebou stále hotovost. Často ji využívají i rodiče, kteří takto řeší nosič kapesného pro své děti.

Určité limity

Ještě nedávno byly tyto karty anonymní absolutně. Aktualizace zákonu proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu však upravila jejich využívání a anonymita byla částečně omezena. Ale opravdu jen částečně – karta je stále anonymní, ale jen do chvíle, kdy z ní utratíte maximálně 250 eur za měsíc.

Víc ani na kartě být nemůže, jde o limit spojený s touto bezejmenností. Je tedy na vás, zda chcete využívat utajený režim, nebo si částku navýšit a pak se tedy plně identifikovat. I tato varianta je výhodná, stále si nemusíte zakládat účet, který je s běžnou kartou obvykle propojen.

Získání karty

Kartu si můžete celkem snadno zřídit na pobočce poskytovatele nebo přes internet a nabít ji i jen jednorázově. Slouží k běžným platbám a je akceptována všemi prodejci s platebním terminálem. Rozdíl od bankovní debetní či kreditní karty opravdu nepoznáte.

Jak je to s bankovním účtem? Je možné zřídit také anonymní účet? A jak?

Anonymní bankovní účet je možné zřídit v tzv. offshore bankách. Tyto banky jsou vázány vysokým standardem bankovního tajemství, při kterém zachovávají a ctí právo vlastníka účtu na soukromí. Anonymní účet v bance si tak může otevřít fyzická osoba i anonymně vlastněná offshore společnost.

Anonymita ve světe financí

Jak to probíhá?

Offshore banky mají své pobočky obvykle v zemích nebo regionech se vstřícnějším bankovním režimem, jako je například Švýcarsko, Kypr, Mauricius a podobně. Banku můžete pohodlně oslovit prostřednictvím internetu.

Na základě odborné konzultace, která je ve většině případů zcela zdarma, dostanete všechny potřebné informace o těchto bankovních účtech a způsobech jejich využití.

Když se pro otevření bankovního účtu rozhodnete, učiníte klasickou objednávku jako při zřizování běžného účtu. Nový účet tak můžete mít už zhruba do tří dnů. Následně získáte všechny dokumenty a přístupy k účtu, a to buď e-mailem nebo prostřednictvím kurýra.

Výhody?

Tak především vysoká bezpečnost uložených financí. Offshore banky mají obecně vyšší úroveň bankovního tajemství, které jim umožňují místní zákony. Často je to spojeno i s vyšší mírou zhodnocení než u klasické banky.

V případě klesajícího kurzu české koruny je uložní financí v jiné měně vyloženě rozumnou volbou. Peníze jsou také chráněny i před exekutory, úřady, které někdy provádějí nezákonné zásahy nebo třeba před nenasytnými manželi. Banka zaručuje naprostou anonymitu.

4/5 - (4 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..