Bydlení

Matrace pro seniory zohledňuje specifické potřeby, které máme ve stáří

Nikoho nepřekvapí, že rostoucí věk se může podepsat na našem zdravotním stavu. Problémem mohou být bolesti kloubů, bolesti páteře, ale také celá řada dalších zdravotních komplikací. Z těchto důvodů je potřeba vybrat optimální matraci. Lze to také řešit zlepšením komfortu matrace stávající. Pojďme se tedy na celou věc společně podrobněji podívat.

Specifické požadavky seniorů

Důležité je si uvědomit, co je ve vyšším věku při užívání matrace zásadní. Jedině tak se nám podaří vybrat optimální matraci. Něco z toho jsme naznačili už v úvodu. Obecně si tedy lze tyto požadavky rozdělit zejména na:

  • Pohodlné vstávání
  • Úlevu od bolesti

Dá se říci, že je příliš nízká matrace na nízké posteli by mohla způsobit problémy při vstávání. S vyšších matrací se pohodlněji vstává, takže jsou vhodnější pro seniory. Samozřejmě je tedy důležité při výběru matrace pro seniory zvolit optimální výšku matrace v kombinaci s výškou postele. Dále bychom neměli zapomínat na úlevu od bolesti. Toho lze zajistit, že nebudeme kupovat příliš tvrdou matraci. Na druhou stranu je však potřeba se ve většině případů vyvarovat i matrací příliš měkkým, na které si obvykle senioři hůře zvykají. Zpravidla je zde totiž zvyk spát na tvrdší posteli.

Postel s matrací pro seniory

Věděli jste? Pokud si vybíráte novou matraci, mějte napaměti, že jsou také velmi důležité kvalitní lůžkoviny. Věděli jste, že existují nanomateriály, které brání vniknutí roztočů do peřin a matrací?

Cenově zajímavé řešení

Nechcete kupovat úplně novou matraci? V tom případě je řešením, že starou matraci ponecháte, přičemž jí přidáte pár centimetrů navíc ke komfortu. Tím jako bonus zvýšíte celkovou výšku matrace, což se také hodí, jak jsme si již řekli. Těchto pár centimetrů k dobru je schopna přidat takzvaná vrchní matrace. Ta se zpravidla používá právě ke zvýšení komfortu matrací stávajících. Tyto vrchní či chcete-li doplňkové matrace se zpravidla dodávají se snímatelným pratelným potahem. Cenově je to každopádně mnohem dostupnější řešení než nákup celé nové kvalitní matrace.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..