Cestování

Nízké Tatry pro lyžaře i nadšené milovníky turistiky

Jen málokterá přírodní oblast lidi nadchne tak, že se za ní lidé vrací. Většinou se navštíví jedna destinace a během roku se navštíví zase destinace jiná. To však neplatí u Nízkých Tater, které jsou oblíbené opravdu po celý rok, a to jak u lyžařů a nadšenců do zimních sportů, tak u milovníků turistiky. Jelikož je zde opravdu tolik atrakcí a atraktivních cílů, nemůžeme se divit tomu, že se sem lidé sjíždí opravdu po celý rok, a to za každého počasí a během jakéhokoli ročního období.

Samozřejmě i u nás v Česku se najde mnoho krásných přírodních oblastí, kam se vyplatí zajet se podívat, ale pravdou je, že Nízké Tatry mají zkrátka své neotřelé kouzlo, do něhož se zamiluje každý, kdo se sem vydá poprvé. V případě, že se sem chystáte, záleží jenom na vás, jestli se z vás stanou vášniví turisté nebo lyžaři, kteří sjedou zdejší nejvyšší vrcholy.

Nízké Tatry pro milovníky zimních sportů

Jak jsme zmínili, lyžaři či obecně milovníci zimních sportů si přijdou v Nízkých Tatrách na své. Nachází se zde rovnou několik lyžařských středisek, které stojí za vyzkoušení nebo navštívení. Patří k nim například lyžařské středisko Jasná, které je prakticky tím nejlepším lyžařským střediskem na celém Slovensku. Obě strany Chopoku jsou přizpůsobeny pro lyžaře, navíc je zde několik snowparků pro ty, kteří milují jízdu na prknu čili na snowboardu.

Lyžování Nízké Tatry Chopok
Lyžování Nízké Tatry Chopok

Nízké Tatry pro milovníky turistiky

Pokud však patříte spíše k milovníkům turistiky, nebudete vědět, který vrchol dříve zdolat, který vrchol dříve pokořit. K nejatraktivnějším vrcholům totiž patří jak zmiňovaný Chopok, tak hora Ďumbier nebo vrchol Dereše.

Stravte v Nízkých Tatrách vícero dní

Jelikož toho Nízké Tatry nabízí opravdu mnoho, doporučujeme strávit v Nízkých Tatrách vícero dní. S ubytováním v Nízkých Tatrách vám poradí cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava, která například doporučuje hotel Tri Studničky.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..