BydleníSponzorováno

Jak si vybrat ideální rohovou sedací soupravu do obývacího pokoje? Poradíme v 5 krocích!

Rozhodli jste se vybrat si novou sedací soupravu do vašeho obývacího pokoje? Výběr rozhodně nepodceňujte. Nemluvíte pouze o dominantě společenské místnosti, ale také o parťákovi, se kterým budete trávit volné večery u televize. Aby došlo k dokonalému vyplnění obýváku, svou pozornost upněte na rohové sedací soupravy, které lze vybrat v pouhých pěti krocích.

Nejdříve si udělejte jasno

Než se pustíte do výběru konkrétního modelu, udělejte si jasno v tom, jak by taková rohová sedací souprava měla vypadat. Má vyplňovat roh místnosti nebo má být ve tvaru písmene U, protože jste početnější rodina a rádi byste se na ni vešli všichni? A budou na ní pobývat i domácí mazlíčkové nebo nepatříte k těm, kteří by čtyřnohého společníka vlastnili? Odpověď na tuto otázku bude mít vliv na výběr materiálu sedačky.

Měkkost hraje velkou roli

Když svůj výběr zúžíte díky tomu, že si ujasníte své představy o budoucím odpočinkovém společníkovi, je čas přejít ke zkoušení. Jen tak zjistíte, jestli měkkost sedáku a opěradla vyhovuje. Nekupujte nepohodlí, později byste toho mohli litovat. Stejně tak dejte na svůj vlastní pocit, nikoliv na názory ostatních. Vy budete těmi, kdo na sedací soupravě bude trávit své volné chvíle.

Zelené rohová sedačka ve tvaru U

Rohové sedací soupravy disponují funkčností

Pokud si kupujete novou sedací soupravu, proč sáhnout po takové, která je skoro stejná jako ta stará? Zaměřte se spíše na takovou, která vám dokáže nabídnout víc. Svou pozornost upněte na funkčnost gauče. Má nastavitelnou opěrku hlavy umožňující dokonalé přizpůsobení se poloze těla? A co obal na lůžkoviny? To vše zvyšuje komfort daného kusu nábytku.

Na materiálu záleží

Výběr materiálu se bude odvíjet od prvního bodu čili od stanovení své představy. Pokud jste majitelem domácích mazlíčků, volte látky přizpůsobené pro použití zvířaty, které jsou navíc snadno čistitelné.

Sedací souprava musí lahodit oku

A samozřejmě se rozhodujte i podle designu. Rohové sedací soupravy musí nejen lahodit oku, ale také zapadat do zbytku vašeho interiéru.

Článek byl vytvořen s podporou a inspirací v obchodě s nábytkem Nabytek-Bogart.cz.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..