Bydlení

Víte, jaký je rozdíl mezi aroma lampou a difuzérem?

Máte doma neustále podivně zapáchající vzduch? Důvodem může být časté vaření, otevřené dveře od záchodu nebo jde tato „vůně“ z písečku domácího mazlíčka.

Pokud za vámi přijde nečekaná návštěva, nestíháte byt vystříkat sprejem a jste ve stresu. Neexistuje ale lepší způsob než neustále do vzduchu stříkat sprej?

Ano existuje! Jmenuje se aroma lampa nebo lze využít difuzér. Nejste si jistí, jestli je mezi těmito dvěma malými pomocníky nějaký rozdíl? Aroma lampa a aroma difuzér fungují na zcela odlišných principech. Určitě si musíte správně vybrat. Do některých bytů nemusí být oboje vůbec vhodné.

Aroma lampa a aroma difuzér se od sebe liší principem fungování

Aroma lampa funguje na principu svíčky a rozpustného aromatického vosku či tekutiny. Aroma lampy se skládají ze dvou částí. Do spodní části lampy se umístí zapálená svíčka, která ohřívá a rozpouští aromatický vosk nebo zahřívá aromatickou tekutinu umístěnou v horní části.

Aroma difuzér se skládá z uzavíratelné nádobky, do které se umístí voda s příměsí několika kapek esenciálního oleje. Difuzér stačí zapnout a po zahřátí tekutiny se začne uvolňovat do vzduchu příjemná vůně.

Máte doma děti nebo mazlíčky? Zvolte aroma difuzér

Pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, silně doporučujeme pořídit si aroma difuzér. Difuzér je z hlediska používání mnohem bezpečnější. Máte tak jistotu, že se dítě nebo zvířátko nepopálí od svíčky nebo na sebe nesvrhne horkou aroma tekutinu či rozpuštěný vosk.

Oproti aroma lampě je difuzér také mnohem hezčí. Vše potřebné je uzavřeno uvnitř nádobky, která může být laděna do rozmanitého designu. Další výhodou difuzéru je schopnost se vypnout, pokud v něm dojde všechna voda.

aroma difuzéry

Aroma lampa tuto výhodu nemá a bohužel musíte kontrolovat, jestli se již všechna tekutina nebo vosk neodpařil z misky nad svíčkou.

Může nastat i druhý problém, vyhoří svíčka pod nádobkou. S aroma difuzérem se vám nemůže nic stát, a ještě budete mít šikovný prvek v domácnosti.

Aroma difuzéry jsou ve více provedeních. Mohou fungovat na principu vhánění vzduchu, z difuzéru se pak šíří vůně z esenciálního oleje v nádobce. Ve variantě ultrazvukového difuzéru se vyskytuje už i voda a vzduch se nejen provoní, ale i zvlhčí.

Aroma lampy se využívají především pro meditaci a rituály

Aroma lampa ale nemá oproti difuzéru jen samé nevýhody. Hořící svíčka pod nádobkou působí uklidňujícím dojmem a do vzduchu se line příjemná vůně. Ne nadarmo se aroma lampy využívají také při meditaci. Aroma lampa může vydržet hořet zhruba 4 hodiny a je vhodná především pro různé rituály a odpočinek.

aromalampa

Není příliš vhodná k využívání během celého dne v domácnosti. Dbejte při výběru aroma lampy na velikost nádržky na esenciální olej, aby se vám příliš rychle nevypařil.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..