Móda

Luxusní hodinky jsou výsledkem tvrdé ruční práce. Jak je poznáte?

Zatímco pro někoho jsou hodinky pouhým ukazatelem času, pro jiného představují nenahraditelnou součást outfitu. Pokud vnímáte náramkové hodinky jako módní doplněk, zřejmě si na jejich výběru necháváte záležet. Dokonce některým jedincům nedělá problém za exkluzivní modely zaplatit desetitisíce, ba i statisíce korun. Jak se takové hodinky vyrábějí? A co je dělá luxusními?

Jak poznat kvalitní hodinky?

Samotná kvalita se odvíjí od preciznosti zpracování jednotlivých součástí. Prvně byste se měli zaměřit na pouzdro, u něj lidé většinou posuzují design, ovšem nejdůležitější je použitý materiál. U levných alternativ se používají mosaz a měkké slitiny, nicméně odolnost takových hodinek je opravdu nízká. O něco kvalitnější je ušlechtilá ocel, na níž jsou sice viditelné škrábance, ale naštěstí se dají profesionálně rozleštit. Pokud byste hledali opravdu luxusní hodinky, dávejte si pozor na to, aby byly vyrobeny z drahých kovů.

Box luxusní pánských hodinek

Stejně jako u pouzdra, tak i u upínacího řemínku byste se měli ohlížet na materiál, protože je rozdíl mít levnou koženku, nebo pásek z aligátora.

Ciferník chrání sklíčko, přičemž u luxusních modelů se jedná o safírové sklíčko, jež je vysoce odolné vůči poškrábání. Všechny luxusní dámské hodinky, ať už se jedná o značku Franck Muller, nebo Maurice Lacroix, mají safírová krycí skla.

Luxusní dámské hodinky

Strojek švýcarské kvality

Švýcarsko je země, která je proslulá tím, že vyrábí prvotřídní strojky do hodinek. Setkáte se se třemi druhy – digitálním, quartzovým a mechanickým. Poznáte rozdíl například v tom, jakým způsobem se pohybuje vteřinová ručička. V případě quartzového kalibru je její pohyb trhaný, zatímco u mechanického kalibru plynulý.

Švýcarský strojek hodinek

Pokud se podíváte na luxusní pánské hodinky, například od značek Corum, Franck Muller či Frederique Constant, máte u nich vždy uvedeny nejen materiály, ale také způsob pohonu, typ číselníku, variantu spony a funkce, které hodinky nabízejí.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..