Bydlení

Jak na návrh a rekonstrukci kuchyně

Nemusíte prodat duši aby vaše nová kuchyň splňovala všechny vaše potřeby. Ovšem než vezmete do ruky kladivo a začnete kolem sebe mávat a vše demolovat, je třeba si vše důkladně promyslet a pracovat podle návrhu kuchyně, který by měl vypracovat odborník.

Návrh kuchyně by měl být jak funkční, tak esteticky dokonalý. Poradit se můžete s bytovým designerem či architektem, který vše perfektně vymodeluje a navrhne ještě před rekonstrukcí kuchyně a vy tak budete mít jasnou představu o své vysněné kuchyni.

Návrh interiéru kuchyně

3 kroky k nové kuchyni

1. Typová sestava nebo kuchyň na míru?

Typickou typovou sestavu naleznete v obchodních domech zaměřených na nábytek a příslušenství do domácnosti jako je například Sconto, Kika, Asko nebo třeba Ikea. Sestavy jsou v podstatě připraveny na převoz, jelikož rozměry jsou pevně dány a většinou není možné do těchto sestav nějak zasahovat, což může být problém, protože linka se musí vejít nejen mezi stěny, ale i na připravené vývody vody a odpadu. Taková kuchyň bývá levnější a design je velice jednoduchý.

Druhou možností je obrátit se na kuchyňské studio. To pro vás vytvoří kuchyň na míru. Zde se vám obvykle věnuje vyškolený personál, kterému prošly pod rukami tisíce návrhů designu kuchyní. Je dobré mít připravené rozměry vaši současné kuchyně. Poté si už sami určujete požadavky nové kuchyně.

2. Jak vybrat kuchyňské studio?

Pokud jste si vybrali typovou sestavu, nezbývá než zaplatit, odvézt a namontovat. Dopravu a montáž si můžete v obchodě také za příplatek objednat. Pokud vám tato varianta nevyhovuje a chcete mít kuchyň podle svých představ, budete si muset vybrat správné kuchyňské studio.

Kuchyňské studio by mělo mít kamennou pobočku, kde můžete osobně přijít diskutovat a řešit vaše plány ohledně nové kuchyně. Pro většinu kuchyňských studií není ovšem problém řešit tyto věci mobilně.

Velkou výhodou je, pokud má studio vlastního bytového architekta, protože to je odborník, který dokáže přemýšlet v souvislostech. Pokud máte možnost nechat si navrhnout kuchyň dříve, než stavbaři udělají rozvody, určitě to udělejte, protože pak může být kuchyně zcela podle vašeho zadání.

Interiér kuchyně inspirace

3. Design a vybavení

Jaký styl a v jakém duchu bude vaše kuchyně pojata většinou předem víte. Pokud máte moderní byt či dům s velkou pravděpodobností budete volit i kuchyň v moderním stylu. Poté však nastává nelehký úkol. Výběr z nekonečných možností sladění barev, úchytů, skříněk, obložení, kuchyňských desek a spotřebičů.

Při rozhodování je třeba klást důraz na kvalitu použitých materiálu. Korpus kuchyňské linky se dělá většinou z dřevotřísky s povrchem z lamina. Dveře skříněk mohou být také z lamina nebo dýhované, lakované, skleněné, dřevěné či s fólií. V kuchyňském studiu vám s výběrem vhodných materiálu poradí přimo na míru pro vás podle vašich potřeb.

Spotřebiče si můžete objednat společně s linkou, nebo si je zajistit sami. Když si spotřebiče koupíte s kuchyní, namontují je odborní pracovníci firmy a máte záruku na spotřebiče i jejich instalace. Vyhnete se tak dalším starostem. Navíc můžete využít výhodných cen za sady spotřebičů (ledničky, trouby, myčky, varné desky a jiné) a můžete uplatnit sníženou daň z přidané hodnoty, čímž bude i cena nižší.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..