Móda

Proč používat neoprenové boty a rukavice?

Jste příznivcem vodních sportů? Provozujete kiteboarding, wakeboarding,  paddleboarding a další? Pak je právě pro Vás tento článek, ve kterém Vám vysvětlíme výhody používání neoprenových rukavic a bot.

Jaro už začíná lákat k vodním aktivitám, nepodceňujte však počasí. Voda je stále chladná, nebojte se tedy investovat do výbavy. Zvláště, co se týče oblečení. Pokud se nestrachujete o své zdraví a víte, že jste udělali v tomto směru maximum, užijete si tyto sporty naplno.

Pro provozování vodních sportů je neopren ideálním materiálem na oblečení, protože má výborné termoizolační vlastnosti. Zjednodušeně lze říci, že je tvořen pogumovanou houbovitou hmotou, která nasákne vodu a zadržuje ji.

Díky kontaktu vody s naším tělem, které vyzařuje teplo, se voda ohřeje a získá izolační vlastnosti, které brání prochladnutí ze studené vody.

Většina lidí provozující vodní sporty používá neoprenové obleky, zapomenout by se ale nemělo i na neoprenové doplňky, jako rukavice a boty. Neoprenové oblečení by mělo být vybíráno pečlivě, popřípadě je dobré nechat si poradit od odborníka.

Pokud je neopren těsný, omezí pohyblivost těla a po nějaké době začne člověka nepříjemně škrtit. Na druhou stranu, když je volný, zadržená voda nepřilne k tělu a nebude ho zahřívat. Vše by mělo sedět tak akorát.

neoprénové oblečení

Neoprenové rukavice

Udržování rukou v teple díky přilnavosti rukavic z neoprenu je to nejdůležitější. Krom toho Vám však přinesou řadu dalších výhod. Při vodních sportech jsou ruce dost zatěžovány, ať už v nich držíte dlouhé pádlo při paddleboardingu nebo kite při zdolávání větru u kiteboardingu.

Rukavice jsou prodyšné a zabraňují tak pocení. Dále neprofouknou a většinou mají i UV filtr proti ostrým slunečním paprskům. Jsou protiskluzové a díky pevnému povrchu eliminují poranění rukou.

Z důvodu bezpečnosti jsou tak ideálním pomocníkem při vodních aktivitách. Rukavice z neoprenu jsou oblíbené pro jejich víceúčelovost a cenovou dostupnost, takže si je může dovolit opravdu každý. Samozřejmě by měly být pořizovány u renomovaných výrobců, aby byla zaručena jejich kvalita.

Neoprenové boty

Boty z neoprenu přijdou vhod zvláště při chladnějším počasí. Udrží totiž Vaši nohu v teple. Jsou lehké, takže pohyb nohy nijak neomezují. Další typickou vlastností je odolnost, můžete je tedy využít na široké spektrum sportů.

Neoprénové boty

Zvláště u vodních sportů je u bot na vodu důležitá jejich protiskluzová podrážka a odolná vložka v ní, která chrání proti průrazu. To je ocenitelné při pohybu po mořském dně (korály) nebo při brodění řekou (kameny).

Většina neoprenových bot vyráběná právě pro vodní sporty se může pochlubit svou extrémní tenkostí a antibakteriální ochranou proti mikrobům a plísním. I v tomto případě je nutné vybírat kvalitní obuv.

Pamatujte, že mít nohy v teple je příjemný komfort. Tyto boty však nevyužijete jen v chladné vodě. Pokud při pauze vyběhnete na pláž se občerstvit, izolují nohu od horka, které způsobuje rozpálený písek. Jejich víceúčelovost oceníte Vy i Vaše děti. Showroom Mystic v Brně a Praze.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..