Bydlení

Originální Aerárium

Zařizujete si domácnost nebo máte jen zálibu v pěstování rostlin? Hledáte neobvyklý a moderní způsob, jak spojit tyto věci dohromady?

Máme pro Vás typ na krásné aerária, která jsou krásným doplňkem každé domácnosti. Zaujmou nejen svým půvabem, ale také originálním přístupem pěstování rostlin.

Aerárium – originální skleněná zahrádka a dekorace

Aerárium je originální malá zahrádka i dekorace v jednom. Jedná se o netradiční způsob pěstování květin ve skle, které skvěle doplní vaše prázdné místo v místnosti.

Aerárium je skleněná nádoba, která slouží pro pěstování rostlin či jako nádoba na různé květinové dekorace. Slouží k pěstování rostlin, které žijí ze vzdušné vlhkosti.

aerarium

Tímto elegantním moderním doplňkem můžete nejen vyplnit prázdný prostor, ale také zkrásnit prostor u oken. Do závěsných dekorací se hodí mnoho druhů rostlin. Jejich výběr je však velice omezen, a to především velikostí aerária či vzrůstem rostliny. Ideální volbou jsou ty rostliny, které k růstu nepotřebují zeminu.

Pěstování květin ve skle

Jak už bylo zmíněno, v těchto skleněných dekoracích se daří rostlinám, které žijí ze vzdušné vlhkosti. Proto jsou aerária vhodná k pěstování různých druhů drobných rostlin. Vhodné podmínky nabízí také pro pěstování sukulentů, kaktusů, bromélie, masožravých rostlin či orchidejí.

Ve své podstatě se jedná o malé skleníky. Disponují tím, že velmi dobře dokáží hospodařit s vodou.  Podmínkou je však menší vzrůst rostlin. Všechny rostliny, které pěstujete v těchto skleněných zahradách, vyžadují pouze minimální péči.

Kam aerárium zavěsit?

Tyto malé skleněné dekorace si můžete pověsit přímo do okna nebo na garnýže. Rovněž se budou krásně vyjímat i v rohu místnosti, kde jej stačí pověsit na obyčejný háček. Tento květináč lze umístit i na lustr.

aerarium v domácnosti

Jaké typy skleněných dekorací můžete pořídit?

Aerárium můžete pořídit v mnoha provedení. Nejčastěji se nabízí k dostání skleněné koule a kapky. K dispozici jsou však i jiné tvary. Existují i tzv. zkumavky, ve kterých se ale nesmí rostliny pěstovat.

Jak se starat o rostliny v aeráriu?

Rostlinky do aerária vsadíte větším otvorem. Skrz tento otvor se pak o květinu také staráte a pečujete o ni. Živé rostliny můžete rosit rozprašovačem, který zakoupíte v jakémkoliv obchodu se zahradnickým zbožím. Zálivku můžete provádět i pomocí lžičky.

Tato zahrada ve skleněné kouli disponuje minimální starostí o rostliny. Rostliny tu totiž žijí hlavně ze vzdušné vlhkosti, proto tato dekorace připomíná malý skleník.

Místo zahrady ve skleněné kouli, můžete aerárium použít i jako dekoraci. V této skleněné ozdobě budou vynikat nejen umělé květiny či živý květ, ale také svíčka či jiné dekorační předměty, které vyzdobí prázdná místa ve vaší domácnosti.

Tato dekorace je velmi žádanou na jakékoli oslavy. Výsledná dekorace je elegantní a okouzlující. Velký výběr aerárií různých tvarů včetně potřebných doplňků najdete na www.lepaso.cz

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..