Bydlení

Jak vybrat vhodný nábytek do jídelny

Především v prostorných rodinných domech jsou velice oblíbené moderní jídelny, které bývají buď součástí obývacího pokoje, nebo kuchyně. Záleží totiž na prostorových možnostech místností. V posledních letech se projektanti přiklání k otevřeným prostorům, tedy k spojování obývacího pokoje s kuchyní, přičemž jídelna potom představuje jakési oddělení těchto dvou částí.

V případě, že nejste výrazně limitovaní, měli byste si nechat záležet na výběru správného jídelního nábytku. Co takhle velký stůl, jenž se stane jakousi dominantou jídelní zóny, a k němu šest elegantních židlí?

Jídelní stůl jako srdce jídelny

Chodí k vám často návštěvy, a to i na obědy a večeře? Ideální volbou tedy je velký jídelní stůl, jenž poskytne pohodlí všem strávníkům. Sehnat se dají i skládací varianty, takže během týdne může být stůl menší, ale s příchodem víkendu ho jednoduše zvětšíte. Jedná se o jakýsi kompromis, který naplní očekávání běžné rodiny.

Jídelní stoly se liší i tvarem. Působivé jsou kulaté a oválné varianty, které však vyžadují více místa. Potřebujete-li stůl přisunout ke zdi, v takovém případě sáhněte po čtvercové či obdélníkové alternativě.

Výroba rozkládacích stolů je náročnější, což se promítá i do ceny, takže počítejte s vyšší pořizovací cenou. Co se designu týče, měli byste zvolit takový vzhled, aby dokonale zapadl do interiéru a ladil s ostatními prvky – obývacím i kuchyňským nábytkem. Samotný design je ovlivněn použitým materiálem. Chcete masiv, nebo moderní dub sonoma? Stejně tak si dávejte pozor na styl, jenž by měl zapadnout do konceptu jídelny. Máte ji zařízenou v rustikálním, nebo spíše nadčasovém stylu?

Kuchyňský stůl

Jídelní sety různých velikostí

Cenově nejvýhodnější jsou přímo jídelní sety, jež obsahují jak stůl, tak i požadovaný počet židlí. Vybrat si můžete jídelní set pro dva, ale i pro čtyři či šest strávníků. Pro náročné jedince jsou připraveny i zvlášť stoly a židle, takže si sestavíte sami svůj set tak, aby naplňoval vaše očekávání.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..