Bydlení

Výhody a nevýhody modulárního domu a proč si vybrat toto řešení?

Bezpečné a zdravé bydlení pro malou i velkou rodinu. To jsou modulární domy, které si jednoduše navolíte z katalogu.

Výhody modulárních domů

Cena vždy až na prvním místě. Stará otřepaná fráze, která ale zatím stále platí. Cenová kalkulace dnes zhruba odpovídá ceně klasické zděné stavby, velkou výhodou je pro ně fakt, že nedochází k žádným navýšením.

U klasických zděných domů rostou náklady každý den, u realizace modulárního domu se s nimi nesetkáte. Jeho cena je konečná a znáte ji ještě před započetím samotné realizace.

Neuvěřitelná rychlost stavby

Modulární domy vznikají ve výrobní hale suchým procesem, proto na průběh výstavby nemá vliv počasí. Zároveň není problém zajistit součinnost různých prací, protože se vše připravuje pod jednou střechou. Problémem nejsou ani tradiční úskalí staveb jako osazení oken ve výškách, které se na pozemku dělá mnohdy opravdu problematicky. Precizněji než v terénu je zpracovaná i dřevěná fasáda, jejíž kvalita bývá při venkovním zpracování značně závislá na tom, zda realizaci přeje počasí.

Interiér domu

Za čtyři měsíce od podpisu smlouvy se už nový dům staví na pozemku.

Variabilita

Obrovskou výhodou modulárního domu je jeho variabilita. Především z hlediska možných dispozičních řešení a jeho rozšiřování. Dům tak může růst společně s potřebami celé rodiny. Snadno připojíte nový pokoj pro dítě, pracovnu nebo pokoj pro hosty.

Zanedbatelné provozní náklady

Modulární domy se zpravidla staví v nízkoenergetické či pasivní variantě, což z nich činí na provoz prakticky nejekonomičtější variantu na trhu.

Nevýhody modulárních domů

Menší prostory

Ke slabším místům modulárních domů patří skutečnost, že se ve většině případů jedná o menší prostory. Nebývají koncipovány např. pro rodiny se čtyřmi či pěti dětmi a obvykle neslouží také jako vícegenerační domy.

Uniformita

Někteří architekti vytýkají modulárním domům přílišnou uniformitu a jednotvárnost, což je ovšem věcí individuálního vkusu a potřeb. V severských zemích například tvoří dřevostavby 95 % všech novostaveb, takže pokud máte severský design a styl v oblibě, možná vás osloví také modulární domy a jejich jednoduchá krása provoněná dřevem.

4/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..