Auto-moto

Porsche Macan 2018 facelift bude odhalen již na konci července

Nejprodávanější model  od značky Porsche je připravený na změnu vzhledu. Porsche potvrdilo, že nadcházející facelift modelu Macan SUV bude odhalen během několika dní a to v Číně na konci července.

Nové oficiální záběry auta potvrzují, že změní velmi málo co se designu týče. Obrázky však ukazují jisté změny pod maskovací barvou. Na první pohled je však jisté, že půjde o přepracovanou přední masku, nové světlomety a také úpravu zadních světel, která budou spojeny tak, aby LED světlomety vyplnily celou šířku zadních výklopných dveří.

Nejprodávanější ze všech modelů značky

Macan se od svého uvedení do provozu v roce 2014 stal jádrem prodejů mezi modely Porsche. V roce 2017 Porsche dodalo 246 375 vozů na celém světě z toho 97 202 produkoval Macan. S asi 40 procenti svých tržeb pocházejícího ze svého nejmenšího SUV je pro Porsche důležité udržovat Macan zajímavým proti novějším konkurentům jako je Jaguar F-Pace a Alfa Romeo Stelvio.

Co je tedy nového?

Samozřejmě se dějí změny i pod kapotou. Nový Macan již nenabízí motory s naftovými agregáty jak bude nejspíše i nadále zvykem. Nynější 2,0-litrový zážehový čtyřválec se dočkal úprav v podobě zvýšení výkonu na skvělých 221 kW což by mělo být až o téměř 40 kW více než doposud.

Šestiválcové motory používané pro sportovní verze Macanu prošly také inovací. Porsche Macan S vybaví 3.0 litrovou V6 o výkonu 261 kW (o 10 kW více než nynější). Do Macan Turbo zvolili motor o objemu 2,9 litru přeplňovanou V6, kterou nalezneme v Audi RS4. Ta nahradí dosavadní 3,6 litrový agregát avšak výkon vzroste z 294 kW až na nějakých 324 kW.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..