Bydlení

Co potřebuje vaše okno? Pro pohodlí je důležitá hlavně ochrana proti hmyzu

Je to věc, kterou lidé často řeší s výměnou oken. Samotná nová okna však nejsou vše. Je důležité podívat se také na to, jak bychom si mohli jejich užívání zpříjemnit. Zde hovoříme zejména o sítích proti hmyzu, které dnes nemusejí být nějak rušivé, a přitom nám výrazně usnadní život.

Zbavte se hmyzu jednou provždy

Větrání je základem zdravého vzduchu v interiéru. Řekne vám to naprosto každý, kdo o tom něco ví. Nejenže se zbavíme vydýchaného vzduchu, ale hlavně tímto způsobem třeba zabraňujeme vzniku plísní. Pokud však nemáte v oknech žádnou ochranu, může to být problém zejména kvůli hmyzu. Přes ten obtěžují především mouchy, v noci se zase musíme bránit invazi komárů, kteří jdou za světlem. Nezbyde tedy než zainvestovat a koupit si sítě proti hmyzu. Rozhodně se však nemusí jednat o nevzhledné sítě, které znáte z minulosti z dřevěných oken. Sítě se dnes vyrábí přímo na míru a na okně nijak neruší. Nejčastěji se moderními sítěmi chrání:

  • Klasická okna
  • Střešní okna
  • Balkónové dveře

Právě na poslední jmenované, tedy balkónové dveře, se často zapomíná. Přitom se zde využití sítí rozhodně nabízí. Problém není instalovat sítě ani na střešní okna. Sítě se instalují do pevného rámu, který můžete kdykoliv z okna vyjmout. Typicky se tak dělá na zimu, kdy sítě nejsou potřeba.

Okenní sítě proti hmyzu

Na co ještě nezapomenout?

Dáváte-li nová okna, určitě nezapomeňte také na parapety. Pochopitelně se používají vnější i vnitřní parapety. Někdy se však opomene na jejich kvalitní uchycení, což může způsobit do budoucna problémy. V současné době se obvykle používá chemická kotva, která parapet uchytí opravdu spolehlivě. Není dnes problém pořídit levné parapety za rozumnou cenu z pozinkovaného plechu. Za zajímavé ceny lze sehnat také hliníkové parapety. V případě hliníku je hlavní benefitem absence rezavění. Do interiéru se pak používají parapety laminátové nebo plastové.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Jeden myslel na “Co potřebuje vaše okno? Pro pohodlí je důležitá hlavně ochrana proti hmyzu

  • Tak s tím naprosto souhlasím 🙂 . Dokud jsme neměli v oknech sítě proti hmyzu, tak jsme každý večer našli doma minimálně dva komáry. Od té doby, co máme v oknech sítě, tak už doma nemáme ani komáry, ani mouchy 🙂 .

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..