Bydlení

Jednoduchý trik se zbavit pavouků ve svém domě

Léto není vždy zábavná doba roku pro lidi, kteří se bojí pavouků

Nejen, že pavouky přitahuje chladný stín v našem domě, ale naše potřeba jakéhokoli zdroje studeného vzduchu nás vede k otevření všech dveří a oken a ponechává tak volný přístup vniku do našeho pohodlí. Ale máme pro Vás trik, který by mohl ukončit všechny arachnofobní strasti.

Prostý éterický olej by mohl být ve skutečnosti náš zachránce. Ukázalo se, že nejsou dobré pouze pro relaxaci před spaním a na dobré sny. Peprmintový olej je jeden z nejlepších pro odpuzování hmyzu.

Vše, co musíte udělat, je smíchat několik kapek oleje z máty peprné v lahvi s rozprašovačem s trochou vody a rozstříkat je kolem vašeho domu.

Pavouk s pavučinou při západu slunce
Pavouk s pavučinou při západu slunce

Nejprve všechny části v domě pořádně vysajte vysavačem a potom postříkejte roztokem všechny trhliny a štěrbiny u kterých se domníváte, že by se pavouci mohli dostat dovnitř, stejně jako vaše vana, sprcha a také kolem všech dveřních rámů a oken.

Začněte s přibližně pěti kapkami v lahvi s rozprašovačem o objemu 450 ml naplněnou vodou a stříkejte okolí domu jednou týdně. Pokud to nefunguje nebo se vaši osminozí přátelé neustále vracejí k návštěvě, zvyšuje frekvenci postřiku a popř. přidejte do láhve další kapku nebo dvě oleje. Nepřežeňte to však s dávkováním nebo by váš dům vonět jako ordinace zubaře.

Můžete také zkusit strategicky zdobit dům s rostlinami z máty peprné nebo postříkat listy rostlin kolem domu.

Můžete také použít jiné esenciální oleje

Citrony a citrusové oleje by měly taky dobře působit proti strašidelným pavoukům. Levandule, eukalypt a oleje z čajových stromů také mohou být účinné.

Přidaný bonus – zatímco většina komerčních repelentů hmyzu brutálně zaútočí na nervové systémy hmyzu, které vedou k jejich smrti, tato přírodní alternativa je jednoduše odvádí zpět do přírody. Jsou také mnohem bezpečnější pro lidi, takže můžete chránit rodinu před chemickými výpary.

Teď pryč s pavouky!

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..