Finance

Výkup nemovitostí za hotové – pro koho je určen?

Výkup nemovitostí za hotové zní velmi lákavě. Kdo by nechtěl snadno a rychle prodat svoji nemovitost a mít peníze do “24 hodin” k dispozici. Tato služba ale není vhodnou volbou pro každého. Proč a komu se vyplatí této služby využít? 

Výkup nemovitostí za hotové je skvělou službou. Jedná se o skutečně rychlý prodej nemovitosti bez potřeby zajišťovat prohlídky a čekat na vhodného kupujícího. Proč tedy není vhodné, aby jí využil každý, kdo chce prodat svoji nemovitost? Zjednodušeně řečeno především proto, že při přímém výkupu nemovitosti neobdrží majitel tak vysokou cenu, jako by ji prodával klasickým způsobem. Pokud tedy z nějakého důvodu nespěcháte na prodej, je lepší si počkat a absolvovat celý proces prodeje standardním způsobem.

Tip: Jak vybrat firmu, která realizuje výkup nemovitostí za hotové?

Typy nemovitosti k výkupu

Ať už se jedná o dům, byt či pozemek, výkup nemovitostí pro vás bude užitečný v následujících situacích:

  • Nezadlužené nemovitosti 
  • Nemovitosti se zástavním právem banky či nebankovního subjektu
  • Nemovitosti s exekučními dluhy a jinými omezeními
  • Nemovitost s hypotékou
  • Nemovitost s nájmem
  • Nemovitosti v insolvenci
  • Nemovitosti v dražbě

Nemovitosti

Pro koho je výkup nemovitostí za hotové tedy vhodný?

1. Pro toho, kdo má finanční potíže

Nejvíce pro ty, kdo řeší nějaké finanční potíže. Tedy pro ty, co potřebují splatit co nejrychleji své závazky, aby jejich majetek nešel do dražby, čímž by mohli přijít o minimálně třetinu ceny z odhadní hodnoty. Jednat se přitom může i o ty, kdo mají potíže se splácením hypotéky se zástavním právem. Dále pro lidi, kteří mají exekuce. Výkup nemovitosti v exekuci je vždy výhodnější. Především se tím zastaví úroky z exekucí a přestane danému dlužníkovi narůstat jeho závazek. 

2. Pro toho, kdo spěchá

Rozhodnete-li se prodat nemovitost a jste v časovém presu, neměl by vás však nikdy tlačit natolik, abyste si kupce dostatečně neprověřili. Ptejte se na reference. Pro důvěryhodnou společnost by to neměl být problém. Už jenom z důvodu podvodných nabídek ve stylu “peníze na ruku” máme zde legislativní omezení a to limit hotovostních operací na ekvivalent 250.000 Kč (10.000 EUR) a to ze zákona o praní špinavých peněz a dále přepis nemovitostí na nového vlastníka, který trvá 21-50 dnů (katastrální zákon).

3. Pro toho, kdo nemovitost nevyužívá

Výhodou může být i pro ty, kteří výkupem nemovitosti řeší úhradu ceny jiné nemovitosti. To platí ale pouze v případě, že termín úhrady nové nemovitosti je velmi krátký nebo když se jedná o nemovitost, kde prodej klasickým způsobem trvá déle, než potřebují. Tato služba může vyřešit ale i problémy těm, kdo se berou nebo naopak rozvádí. A nakonec se tato služba může velmi hodit i lidem, kteří vlastní nemovitost, kterou nevyužívají. Často ji získali třeba formou dědictví. Udržovat takovou nemovitost v dobrém technickém stavu, platit daně a podobně je pro ně akorát zbytečným nákladem. A jezdit třeba i několik desítek až stovek kilometrů kvůli prohlídkám při prodeji je spíše prodělečné. V takovém případě se využít službu výkup nemovitostí za hotové rozhodně vyplatí.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..