Finance

Měli byste v roce 2022 nakupovat Dogecoin?

Dogecoin alias DOGE je jednou z nejlukrativnějších kryptoměn, které se na kryptotrhu vyskytují. Její vznik byl vtipný, protože vznikla jako součást vtipu z memu, ve kterém figurovalo japonské psí plemeno shiba inu.

Dogecoin alias DOGE je jednou z nejlukrativnějších kryptoměn, které se na kryptotrhu vyskytují. Její vznik byl vtipný, protože vznikla jako součást vtipu z memu, ve kterém figurovalo japonské psí plemeno shiba inu. DOGE si později získala popularitu a začala mít skutečnou hodnotu pro obchodníky s kryptoměnami jako dlouhodobá investice. 

Podle údajů coinmarketcapu činí jeho současná tržní kapitalizace 23,37 miliardy USD a je 11. největší kryptoměnou na trhu. Popularita této meme inspirované a poněkud satirické kryptoměny pramení z masové přitažlivosti. Dogecoin patří mezi nejlepší spekulativní kryptoměny, které se v poslední době dostávají na titulní stránky novin. Uvedli jsme 5 výhod a nevýhod Dogecoinu, aby čtenáři mohli analyzovat své investiční strategie pro DOGE. 

Kryptoměna Dogecoin
Kryptoměna Dogecoin

Výhody kryptoměny Dogecoin

Rostoucí komunita držitelů

Jednou z hlavních výhod dogecoinu je, že má rostoucí komunitu držitelů a příznivců. Cuban a Mark jednou prohlásili, že jeho rostoucí komunita uživatelů z něj dělá vhodné médium pro směnu. Jedním z hlavních důvodů rostoucí podpory jeho komunity je to, že jej investoři používají jako absolutní hodnotu. Tito investoři jsou také velmi aktivní na platformách sociálních médií a v rámci propagace této kryptoměny sdílejí memy na její motivy.

Kompatibilita s decentralizovanou směnárnou

S DOGE lze obchodovat na decentralizovaných burzách. Zejména díky projektu Ren může fungovat na blockchainové platformě Ethereum a má také přístup k decentralizované finanční síti. To naznačuje, že DOGE je kompatibilní s nově vznikajícím hnutím decentralizovaných financí v rámci kryptografického trhu.

Snadná transakce

Dogecoin sdílí několik podobností s BTC, což znamená, že poskytuje určité výhody, které jsou podobné Bitcoinu. Kódování této kryptoměny je také dosti podobné Bitcoinu, což ji činí bezpečnou a usnadňuje transakci. Pro Dogecoin také neplatí žádné limity těžby. To poskytuje investorům neomezenou možnost obchodovat s Dogecoinem, ať už se jedná o krátkodobou nebo dlouhodobou investici.

Uvedení DOGE na burzu

Od svého vzniku kótovaly Dogecoin některé z nejlepších burzovních a kryptografických platforem, včetně eToro, což je jedna z největších nadnárodních kryptografických makléřských společností. Právě uvedení na burze eToro podstatně zvýšilo požadavky klientů na obchodování s Dogecoinem. Platforma si také připsala větší návštěvnost od klientů, kteří chtějí obchodovat s DOGE.

Jedinečné postavení Dogecoinu na trhu

Inflační status DOGE, jeho jedinečná těžební funkce a vazba na Litecoin jsou několika investory považovány za jedinečné. Protože se však jedná o raného účastníka kryptoměn, je model těžby Dogecoinu založen na proof-of-work, což znamená, že k ověření transakcí v celém blockchainu je třeba vyřešit složité výpočetní problémy.

Nevýhody kryptoměny Dogecoin

Nedisponuje žádnou kapitalizací nabídky

Jednou z největších nevýhod Dogecoinu je absence kapitalizace nabídky. Je to proto, že kryptoměny bez stropu nabídky jsou neideálními aktivy k zajištění proti inflaci. Kromě toho bude nekonečná těžba DOGE nakonec vyžadovat rozsáhlejší těžební aktivity v blockchainu. A protože využívá mechanismus proof-of-work, bude dále rozšiřovat svůj pool těžařů a počet počítačů, které budou podporovat stále rostoucí nárůst transakcí.

Jeho zábavná povaha by mohla být v rozporu se skutečnými inovacemi

DOGE byl původně vyvinut, aby si dělal legraci z existujících mincí, jako jsou Bitcoin a Litecoin. Tato povaha brání DOGE v integraci a přijetí jako digitálního aktiva.

Asociace se schématy pump and dump

Pumpovací a dumpingová schémata existují již dlouhou dobu. Ačkoli je na regulovaných kryptoburzách zakázáno, stále má na některé kryptoměny svůj vliv. Pumpování spočívá v tom, že skupina lidí nakoupí velké množství mincí, což výrazně zvýší cenu aktiva. Jakmile mince dosáhnou vyšší hodnoty, než za jakou byly nakoupeny, uvolní aktiva dalším kupujícím a vezmou si zpět obrovský výnos. Tato manipulace je u DOGE poměrně běžná.

Nejedná se o nejlepší transakční měnu

Pokud si nejste jisti investováním do kryptoměn, můžete se podívat na nejlepší investiční fondy.

Na rozdíl od jiných měn, jako jsou Tronic a Ether, které fungují jako transakční měna, lze Dogecoin používat pouze jako digitální měnu. Kryptoměny jako Bitcoin, Litecoin, Dash a Bitcoin Cash mají na trhu větší transakční význam než DOGE.

DOGE představil kryptoměnovým milionářům a miliardářům technologickou budoucnost, o které netušili, že bude existovat. I přes jeho úspěchy by však investoři měli vždy před obchodováním s měnami, jako je DOGEOCIN, otestovat vody.

3/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..