Finance

Nechte za vás obchodovat roboty

Všude po světe se denně zobchodují neuvěřitelné objemy peněz, které si ani neumíme představit. Například denní objem Forexu je neuvěřitelných $5,100,000,000,000. 

Věděli jste, že vícenež 80% veškerých transakcí zobchodují algoritmické obchodní strategie (AOS)?

Manuální obchodování, kdy jsme klikali myší na “BUY MARKET” nebo “SELL MARKET”, svůj podíl na celkovém počtu denních transakcí ztrácí. Důvodů může být hned několik. Kdo někdy obchodoval živě, se svými těžce naspořenými penězi, zná sílu emocí a psychiky. Můžete v jednom obchodě ztratit 1000 Kč během pár minut a může vás to vykolejit natolik, že to ovlivní váš náhled na trhy. 

Oproti tomu algoritmické obchodování eliminuje veškerou součinnost člověka a tím pádem i psychiku a emoce. Už neobchodujete vy, ale vámi naprogramovaný “robot”, který nedělá chyby pramenící z psychicé neodolnosti. Nepřemýšlí, jestli je tato situace na trhu vhodná, nemá emoce, necítí strach vstoupit do obchodu, zkrátka koná. A to nám, kdo obchodujeme manuálně, dělá problémy, zejména ve ztrátovém období, kdy se bojíme vstoupit do dalšího obchodu, protože už nechceme inkasovat další potenciální ztrátu. 

Algorytmické obchodování

(Zdroj fotografie: https://www.quantinsti.com/blog/growth-future-algorithmic-trading/)

Lze se naučit stavět automatické obchodní strategie? 

Pokud nejste programátor, nevěste hlavu. Algoritmické obchodní strategie lze tvořit například skrze software StrategyQuant, kde k obsluze a práci s ním nepotřebujete umět napsat jediný řádek kódu. Strategii pouze specifikujete a software začne chrlit celé portfolio, ze kterého stačí vybrat ty ziskové, které jsou otestované na více než 10 leté historii. 

Mají algoritmické strategie nějakou výhodu? 

Mezi hlavní výhody patří především eliminace psychické a emociální části nás, lidí. Další výhodou je rychlost exekuce vašeho obchodního příkazu, jakmile situace na trhu plní předem stanovená kritéria, robot vstupuje do obchodu, na nic se nečeká, nedůmá.

Závěr: 

Budování AOS neboli automatických obchodních systémů se vám možná zdá jako sci-fi, ale jeho podíl se na celkovém objemu obchdů neustále zvyšuje, v současnosti zabírá více než 80% veškerých obchodů na burze. 

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..